Vienybės ąžuolo pagerbimo šventėje

no images were found

Saulėtą gegužės 3-osios vidurdienį Vytauto Didžiojo gatve nuvilnijo iškilminga eisena. Žeimelio centrinėje aikštėje vyko šventė „Stiprybės semkimės iš ąžuolų“. Seniūnija į Vienybės ąžuolo paminėjimą pakvietė visas tris Žeimelyje esančias ugdymo įstaigas, kultūros namus, bendruomenes, atvyko lietuviai iš Latvijos. Šventės atidaryme dalyvavo Pakruojo rajono merė Asta Jasiūnienė, Pakruojo rajono kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Birutė Vanagienė ir Vilniaus kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Po sveikinimo žodžių dideli ir maži gyvų rankų vieningomis grandinėmis, apjuosė Vienybės ąžuolą, kurį savo gamybos žaislais papuošė mokiniai su dailės mokytoja Inga Strižigauskiene. Seniausia miestelio gyventoja Paulina Jankauskienė uždegė šventinį aukurą.
Mūsų mokiniai ir mokytojai į šventę atvyko su savo parengtomis muzikinėmis, kultūrinėmis, meninėmis ir sportinėmis programomis. Mažųjų rankose gėlių žiedai ir pačių pagamintos dovanėlės mamytėms. Pradinukai kartu su savo mokytojomis gražiausias dainas skyrė artėjančiai Motinos dienai. Šventinėje programoje dainavo mergaičių ansamblis, vadovaujamas Irminos Nogobodienės. Pasirodė jaunųjų gitaristų būrelis, vadovaujamas mokytojo Sauliaus Zapalskio. Svečiai grožėjosi mokytojos Ingos Strižigauskienės dailės būrelio mokinių darbais: mokinių sukurtu miesto maketu irmadų šou, kurio metu moksleivės demonstravo savo sukurtus įspūdingus rūbus. Išradingumą ir meninius sugebėjimus demonstravo jaunieji robotų konstruktoriai ir keramikos būrelio nariai, vadovaujami Sauliaus Zapalskio.
Muziejuje buvo parengta senų nuotraukų apie Žeimelį paroda, eksponuojami mūsų mokyklos jaunųjų kraštotyrininkų darbai. Seniūnija išleido laikraštį „Žeimelio Naujienos“ ir proginius ženkliukus, kuriais buvo apdalinti šventės dalyviai. O kokia šventė be sportinių varžybų? Bėgimą įvairaus amžiaus grupėse, organizavo kūno kultūros mokytojas Virginijus Padgurskis. Pirmieji jėgas ir bėgimo trasą išbandė ketvirtokai, vėliau 5-6 klasių mokiniai. Šventinį bėgimą vainikavo 8 kilometrų bėgimo trasa. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti Žeimelio seniūnijos specialiais prizais.  Po meninės dalies Vienybės aikštėje iškilmės persikėlė į evangelikų-liuteronų bažnyčią. Čia koncertavo Romualdo Klupšo gitaristų grupė iš Pakruojo, kurioje grojo ir mūsų mokyklos 8 klasės moksleivis Justas Kazakevičius. Besidomintys fotografija grožėjosi buvusio mūsų mokyklos moksleivio Roko Kazakevičiaus nuotraukų paroda.
Praėjusiais metais gegužės mėnesį Žeimelio kultūros namuose buvo surengta Mokyklos diena, į kurią buvo pakviesti mokinių tėveliai ir miestelio bendruomenė. Tradicinę šventę buvo nutarta rengti kiekvieną pavasarį. Šiais metais Mokyklos diena gražiai įsipynė į seniūnijos šventę. Turėjome galimybę neformaliojo švietimo veiklą parodyti ne tik miestelio bendruomenei, bet  ir svečiams.
Vakare šventės dalyvius linksmino kapela „Mingė“, atvykusi iš Klaipėdos ir populiarių dainų atlikėjo Aido Maniko grupė. Sutemus ąžuolą apjuosė deglų žiedas, o vidurnaktį į dangų kilo įspūdingi šventiniai saliutai. Gražia šventine programa žeimeliečiai pagerbė Vienybės ąžuolą – mūsų miestelio istorijos ir kultūros paminklą.

Kraštotyros būrelio vadovė    Regina Noreikienė