Mūsų moksleiviai – kraštotyros konferencijos dalyviai

P1030798Gegužės 10 d. grupė mūsų mokyklos jaunųjų kraštotyrininkų, vyko į 5-ąją kraštotyros darbų pristatymo konferenciją Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje. Pakruojo savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistė E. Pocevičienė pasidžiaugė, kad kiekvienais metais mokyklos pateikia konkursui vis daugiau darbų. Daugiausia darbų konkursui pateikėme mes – 8, Linkuvos gimnazija – 5, Rozalimo vidurinė mokykla – 4, Pašvitinio pagrindinė mokykla – 3, visos kitos po 1- 2 darbus. Mūsų mokyklos kraštotyrininkų darbų temos įvairios. Stengiamės įamžinti tai, kas dar nėra įamžinta. Darbuose didžioji dalis informacijos – iš pateikėjų lūpų.

Savo darbu „Jis žmonių atmintis, dabartis, puošmena …“ pagerbėme Žeimelio miestelio gamtos ir kultūros paminklą – Vienybės ąžuolą, kurio garbei nesenai buvo surengta didžiulė šventė. „Gyvenimas – lyg šviesos blyksnis“ – šiuo darbu Deivydas ir Remigijus Katlauskai įamžino savo senelio brolio Arvydo Udrio, buvusio Vilniaus pedagoginio universiteto docento, mokslų daktaro, atminimą. 10 kl. mokinė Samanta Sidaugaitė, savo indėliu prisidėjo prie trijų kraštotyros darbų. Kartu su Vytaute Nainyte ir Margarita Ovaldaite, parengė mokytojo Liudo Pelenskio atsiminimus ir Puodžiūnų kaimo istoriją. Žeimelyje gyvena nemažai liuteronų tikėjimo žmonių, nepamirštame ir jų istorijos. Padedant Dorai Povilonytei, Dovilei Juknaitei ir Olivijai Usonytei, Samanta paruošė darbą „Liuteronų laidojimo vietos Žeimelio seniūnijoje“. Konferencijos metu Samanta pristatė visus tris darbus. Prisiminėme visų primirštą kraštietę – šiandiena žymią Latvijos tautodailininkę, gimusią Geručių kaime – Emiliją Kazakevičiūtę. Apie ją darbą ruošė 10 kl. mokinė Odeta Užkuraitytė ir 12 kl. mokinė Laura Aleksonytė – ji ir pristatė darbą. Agnė Bulytė pateikė savo šeimos istoriją, iš kartos į kartą pereinantį muzikavimą. Taip pat konkursui buvo pateiktas pernai baigusios mokyklą Eglės Beinoraitės darbas „Religija ir kultūra latvių bendruomenėje“.

Mokiniai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanomis ir saldžiais prizais. Mūsų darbai nesibaigia, ruošiame naujus, kuriuos pateiksime Vilniaus jaunimo turizmo centro konkursui. Šiuo metu 17 moksleivių parengtų darbų yra eksponuojama „Žiemgalos muziejuje“. Prieš akis vasara, tačiau kraštotyrininkams atostogų nėra, jie ieškos naujos medžiagos, tolimesniems darbams.

 

Kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *