Vieni su kitais ir su Dievu!

???????????????????????????????XV piligriminis žygis „Kryžių kalnas – Šiluva“ prasidėjo rugsėjo 8 dieną, penktadienį. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis aukojo šv. Mišias. Žeimelio gimnazijos mokiniai turėjo puikią galimybę atverti širdis atgailos ir susitaikymo sakramentui. Dalyvaudami šv. Mišiose su visais giedojome ir meldėmės. Keturi iš dešimties dalyvavusių tarptautiniame piligriminiame žygyje gimnazistų keliavo jau antrą kartą – tai Vaiva Petrulaitytė, Tautvydas Bartkus, Žavinta Butaitė ir Skaidrius Tankūnas. Jauniausi dalyviai –penktos klasės mokiniai Justinas Šerpetauskis ir Aironas Šulinius.

Pirmą dieną įveikėme dvi kelio atkarpas- 6 ir 8 kilometrų, iš viso 20 kilometrų. Pabuvojome  Rėkyvos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje. Žeimelio gimnazistai, pabendravę su kitais žygeiviais prie laužo ežero pakrantėje, apsilankė mažiausioje bažnytėlėje 23 val. adoracijai. Antrą  piligriminio žygio dieną kėlėmės 6  valandą ir  dalyvavome šv. Mišiose. Savo valios ir pasiryžimo dėka tądien įveikėme 34 km. Lankėmės Pakapės Švč. M.Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Vėliau ilsėjomės Kiaunorių Šv. Juozapo bažnyčioje. Vakare gėrėjomės meninė programa. Muzikinę programą vainikavo  grupės ,,Chebra“ iš Babtų daina ,,Yra vienas Dievas trijuose asmenyse“.

Trečioji piligriminio žygio diena prasidėjo šv. Mišiomis. Įveikę 6 km miško takeliais, grožėjomės Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Pasiklausę gražiausių giesmių, prisivaišinę gausiomis parapijiečių vaišėmis, pajudėjome Šiluvos link.  Pakiliai  nusiteikėme likus tik  8 km iki galutinio tikslo. Visus maloniai nustebino Tytuvėnų klebono Rimanto Žaromskio dovana-  „Katalikų giesmynas“. Nepajutom,  kaip atėjom iki Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo Bazilikos Šiluvoje.   Piligriminį žygį vainikavo šv. Mišios Šiluvoje, kuriose dalyvavo  daugiau kaip 400 piligrimų. Prie Lietuvos jaunimo kiekvienais metais prisijungia ir jaunimas iš Punsko bei Gardino. Kiekvienas piligrimas turi intenciją, kodėl eina į Šiluvą. Gardino licėjaus abiturientai, lydimi kunigo Jono, turi tradiciją –dalyvauti atlaiduose tikintis sėkmės egzaminuose.

Kaip žinome, Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai vyksta kasmet rugsėjo 7-15 dienomis. Maldininkai vyksta pagerbti Šiluvos Mergelės. Šiais metais tikintieji turėjo galimybę pasimelsti ir prie palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijoriaus. Piligriminis žygis skiriasi nuo turistinio:  einant giedamos  giesmės ir kalbamos maldos. Jaunieji gimnazistai patyrė piligrimystės teikiamas malones: bendrystę šv. Mišiose, pasisėdėjimą su bendraamžiais prie laužo, maudymąsi ežere (Gauštvinio ir Rėkyvos ), dalyvavimą meninėje programoje mokantis šokių ir žaidimų, dainų ir giesmių. Kai kurie gimnazistai šv. Mišiose pirmą kartą matė vyskupą Eugenijų Bartulį ir tiek daug kunigų. Sužinojo daug nežinomų sąvokų, kitų su piligrimyste susijusių dalykų. Mokinys dalyvaudamas piligriminiame žygyje neformaliai ugdosi savo vertybines nuostatas atsižvelgdamas į santykį su Dievu, kitu žmogumi, įgyja kompetencijų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Dvasinis savęs ugdymas ir  vertybių puoselėjimas yra svarbiausi dorinio ugdymo programos tikslai.

Dėkojame  gimnazijos direktorei ir vairuotojams už saugų kelią į Kryžių kalną ir grįžimą iš Šiluvos. Užtariami Dievo Motinos Marijos, palaimintojo Teofiliaus,  pačiomis įvairiausiomis intencijomis malda apkabinkime Lietuvą ir švęskime gyvenimą – vieni su kitais ir su Dievu!

Žeimelio gimnazijos tikybos mokytoja Vilma Plačakienė

.