Sėkminga projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ pradžia

Mūsų gimnazija teikė paraišką ir sėkmingai buvo atrinkta dalyvauti  projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ pirmajame etape. Rugsėjo mėnesį prasidėjo edukacinių programų įgyvendinimo pirmasis etapas, jis tęsis iki 2018m. vasario mėnesio. Per šį laikotarpį   gimnazijos mokiniai dalyvaus  šešiose edukacinėse  programose: kultūrinės-meninės krypties- „Prisijaukink pasaką“ bei „ TV užkulisiai“;  technologijų ir kūrybinių partnerysčių krypties – „Astronomija ir kosminiai reiškiniai“ bei „Lazerių technologijos“; gamtinės ir ekologinės krypties – „Išgyvenimo pagrindai“ bei „Mikroorganizmai mūsų aplinkoje“.

Rugsėjo  21 dieną   grupė  mokinių  dalyvavo  pirmojoje edukacinėje programoje  ,,Astronomija ir  kosminiai  reiškiniai‘‘ Molėtų astronomijos  observatorijoje.  Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su žvaigždžių įvairove, paslaptingu žvaigždėdaros procesu, saulės sistemos planetomis, galaktikomis, kometomis, asteroidais ir kt. Taip pat sužinojo, kaip dirba astronomai, kaip   tyrinėjamas  kosmosas, kaip  atliekami tolimųjų dangaus objektų stebėjimai teleskopais.   Vaizdinė medžiaga, populiariai atskleidžiamos neįtikėtinos astronomijos teorijos ir faktai padėjo mokiniams suprasti ir pajusti Kosminio pasaulio didybę ir grožį. Nors  visą dieną lijo lietus ir nepavyko pamatyti dangaus per teleskopą, visų nuotaika buvo puiki.

Direktoriaus pavaduotoja  ugdymui      Danė  Gakienė