Užgavėnių linksmybės

no images were found

Užgavėnės – sena, tradicinė ir smagi žiemos šventė. Kiekvienais metais mūsų mokykla šią žiemos palydėtuvių šventę stengiasi atšvęsti kuo įdomiau ir įspūdingiau. Šiemet į pasirengimą Užgavėnėms įtraukėme Žeimelio seniūniją, kultūros namus ir žemės ūkio mokyklą. Ypač aktyviai šiai šventei ruošėsi pradinių klasių mokiniai ir mokytojos. Šventėje, kaip ir dera Užgavėnėms, karaliavo ryškiaspalviai persirengėliai. Ko čia tik nebūta! Ir čigonų, ir žydų, ir galybė velniukų bei raganų, net ir giltinė su dalgiu… Žinoma, šventėje buvo Lašininis ir liesas, apdriskęs Kanapinis. Susirinkę mokyklos stadione, visi smagiai sukosi aplink žiemos simbolį Morę, sukrautą degantį laužą, dainavo dainas, žaidė žaidimus, plojo delnais, trypė kojomis. Po smagių linksmybių garsiai šaukiant „Žiema, žiema bėk iš kiemo!” buvo sudeginta Morė. Kol žiemos išvarymo simbolis degė, visi persirengėliai ir kiti šventės dalyviai buvo pavaišinti puodeliu karštos arbatos ir skaniais žemės ūkio mokyklos valgyklos darbuotojų keptais blynais. O kiek džiaugsmo vaikams buvo, kai jie galėjo pasivažinėti ūkininko Česlovo Dainausko važeliu, kurį traukė ristas žirgas. Gerą nuotaiką ir smagią muziką susirinkusiems dovanojo Žeimelio kultūros namų kaimo kapela, vadovaujama Stanislovo Zuoko.

Taip smagiai atšventę Užgavėnes tikimės, kad ateinantys metai mums bus sėkmingi ir laimingi.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė