Trečiokų viešnagė Rygoje

DSC01509DSC01481DSC01469Gegužės 13-osios rytą Žeimelio gimnazijos 3 klasės mokinių grupė kartu su mokytoja Lena Zapalskiene, direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičiene išvyko į kaimyninės Latvijos sostinę Rygą. Kelionės rėmėjai ir palydovai – trečiokų tėveliai Inga ir Egidijus Kriščiūnai, Sigutė ir Ovidijus Paplauskai. Kelionės tikslas – toliau tęsti jau anksčiau užsimezgusį bendradarbiavimą su Rygos lietuvių vidurine mokykla ir  kultūrinė-pažintinė ekskursija po Rygą. Mokykloje mus šiltai ir nuoširdžiai priėmė mokyklos direktorė Aldona Treija, pradinių klasių mokytoja Regina Kriščiūnaitė ir jos mokiniai. Skambėjo lietuviškos dainos, vaišinomės gardžiomis vaišėmis, džiaugėmės puikia mokykla. Ekskursiją po Rygos senamiestį mums pravedė mokytoja Regina Kriščiūnaitė. Jos metu mokiniai  susipažino su Latvijos kultūra, tradicijomis ir architektūra. O kokius neišdildomus įspūdžius trečiokams paliko Rygos zoologijos sodas ir jo nepaprasti gyventojai! Intensyvi ir šauni diena Rygoje visiems prabėgo lyg viena valanda. Sunku buvo išsiskirti ir palikti naujus savo bičiulius, draugus. Guodė tai, kad Rygos lietuvių mokyklos atstovai žadėjo apsilankyti Žeimelyje dar šiais metais ir tęsti tolimesnę draugystę. Už šią turiningą išvyką dėkojame trečiokų tėvelių Kriščiūnų ir Paplauskų šeimoms, kurie nuosavu transportu vežė mus į Rygą ir visą laiką bendravo bei rūpinosi mokinių saugumu. Tikimės, kad abi mokyklos ir ateityje sėkmingai tęs ir puoselės abiejų tautų santykius ir tradicijas.

Žeimelio  gimnazijos 3 klasės mokytoja Lena Zapalskienė

Direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė