Tolerancijos savaitė gimnazijoje

Kaip ir kiekvienais metais, lapkričio mėnesį minint  Tolerancijos dieną, visa gimnazija aktyviai įsijungė į pilietinę iniciatyvą, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Tolerancijos dienos paminėjimui paskyrėme visą savaitę – lapkričio 11-15d. Šios savaitės metu 1-4g klasių mokiniai kūrė ,,Tolerancijos knygą‘‘, į kurią sudėjo savo mintis, piešinius apie pakantumą kitam, kitokiam, apie kiekvieno teisę būti savimi. 5 klasės mokiniai sukūrė filmuką, kaip toleranciją supranta ir aiškina mokiniai, mokytojai, miestelio gyventojai. Vyko integruotos etikos-psichologijos pamokos, kurių metu aiškinomės žodžio ,,tolerancija‘‘ reikšmę, diskutavome, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje, nagrinėjome netolerantiško elgesio pavyzdžius kasdieniniame gyvenime, atlikome kūrybines užduotis. Istorijos, pilietinio ugdymo, klasių valandėlių metu buvo aptariami pavyzdžiai, susiję su netolerancija kitai tautai, religijai, rasei. Gimnazijos koridorius pasipuošė meniškai apipavidalintu kvietimu ,,Aš – toks, tu – kitoks‘‘, kurį apgaubė daugybė įvairiaspalvių, įvairių raštų drugelių, simbolizuojančių, kad mes, kaip ir tie drugeliai, esame skirtingi,  tačiau turime būti tolerantiški, dėmesingi, rūpintis vieni kitais. Visus sustoti, pamąstyti ir dalinti kitiems šypsenas kvietė 4g klasės mokinių sukurtas plakatas. Tikiu, kad pokalbiai, diskusijos, kūrybinė veikla paskatins mūsų mokinius tapti pakantesniais, labiau atjausti kitą, būti tolerantiškesniais vieni kitiems.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė