Savaitė Lietuvos mokinių parlamente

LMP Š.m. lapkričio 11-15 dienomis buvau išvykusi į Lietuvos mokinių parlamento (LMP) mokymus Druskininkuose ir rudens sesiją Vilniuje. Viskas, ką patyriau, sužinojau, ir tai, kad susipažinau su daugybe bendraminčių, yra neįkainojama dovana,  kurios nekeisčiau į nieką. Mokymuose sužinojome daugiau apie tai, kas yra LMP, kokios yra jo funkcijos. Kėlėme problemas, aktualias  moksleiviams ir ieškojome sprendimo būdų šioms problemoms spręsti. Diskutavome įvairiomis temomis, dirbome grupėse. Dalyvavome orientacinėse varžybose. Taip pat klausėmės paskaitų. Vieną iš jų – apie kūrybiškumą LMP‘e – mums skaitė  Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Savo patirtimi dalijosi ir VII Lietuvos mokinių parlamento kadencijos nariai, kurie visą tą savaitę praleido kartu su mumis. Visi parlamento nariai buvo suskirstyti į komitetus. Aš patekau į Kultūros komitetą. Penktadienį Lietuvos Respublikos Seime įvyko rudens sesijos atidarymas, kurio metu gavome mokinių parlamento narių pažymėjimus, diskutavome su Seimo nariais aktualiais klausimais, išsirinkome savo VIII kadencijos pirmininkę ir jos pavaduotojus bei komitetų ir regionų pirmininkus. Šeštadienį, po darbų komitetuose bei regionuose ir po plenarinio posėdžio, įvyko rudens sesijos uždarymas ir dabar lauksime pavasario sesijos. Išsiskirti buvo labai sunku, nes per tą savaitę visi labai suartėjome, tapome viena didele šeima. Tikiuosi, kad ateinantys dveji metai bus patys geriausi, darbingiausi, kūrybiškiausi metai.

2gb klasės mokinė Mintarė Simonaitytė