Tolerancijos ir spalvų savaitė

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS GĖLĖ. Gėlė – visuomet kelia teigiamas emocijas. Jos dovanojamos mylimam žmogui, sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar įteikiamos susitaikymo ženklan. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė – tai simbolis, sujungiantis skirtingus žmones. Žeimelio vidurinės mokyklos mokinių taryba ir 9b klasė  surengė visą savaitę, skirtą Tolerancijos dienai ir pavadino ją tolerancijos ir spalvų savaite. Kiekvieną dieną mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai rengėsi skirtingos spalvos  apranga. Pirmadienis buvo skirtas raudonai spalvai, antradienis – geltonai, trečiadienis – žaliai, ketvirtadienis – mėlynai, penktadienis – pačioms įvairiausioms spalvoms. Spalvas susiejome su tolerancijos sąvoka, juk jas suderinus, jos tarpusavyje gražiai dera. Visa mokyklos bendruomenė  prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos ne tik apranga. 1-4 klasių mokiniai piešė vieną už kitą gražesnes gėles ir parengė savo piešinių parodą. 5-12 klasių mokiniai piešė, kirpo, klijavo, gamino ir mokyklos koridoriuje sukūrė didelę gėlių pievą, kurioje tilpo mažos ir didelės, ryškios ir blankios, gražios ir ne tokios gražios gėlės, tačiau visos spinduliuojančios nuoširdumu ir meile. Pasibaigus tolerancijos ir spalvų savaitei mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai buvo apdovanoti originaliomis dovanėlėmis, koridoriuje išleistas nuotraukų stendas, kuris mena šios savaitės smagias akimirkas.

Direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė ir 9b klasės auklėtoja Diana Freibergienė

DSC_0673_1ALIM0061ALIM0045ALIM0048DSC_0696DSC_0683