Seminaras Žiemgalos muziejuje

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
„Lab dien, žeimeliečė“, – šitaip pasisveikino Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė su  žiūrovais, susirinkusiais į Žiemgalos muziejuje vykusį seminarą „Iškalbos gebėjimų ugdymas pasitelkiant gimtąją tarmę“. Auditorija buvo labai marga: pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis, tėveliai, seneliai, vyresnių klasių mokiniai, mokytojai. Visi su didžiuliu susidomėjimu aktyviai dalyvavo pokalbyje,  klausėsi tarmiškos šnektos, eilėraščių, sakmių, smulkiosios tautosakos kūrinėlių, aktorės įspūdžių apie vaikystėje kaime  praleistas  vasaras, apie tą didžiulį turtą, kurio niekas negali atimti, pavogti, kurį nesunku nešiotis. O paskui paaiškėjo, kad tokį pat turtą turime ir mes, nes tai mūsų gimtoji tarmė.

Pradinių klasių mokytojos Lena Zapalskienė ir Onutė Grigaliūnienė