Paminėjome Latvijos Nepriklausomybės dieną

Lapkričio 18 d. Žeimelio evangelikų liuteronų bažnyčioje buvo paminėtos Latvijos Nepriklausomybės 95-osios metinės. Renginyje dalyvavo mūsų mokyklos direktorės pavaduotoja Laima Almonaitienė, jaunieji kraštotyrininkai ir 12 klasės moksleiviai: Erlandas Tominis, Deivydas Katlauskas ir Valentinas Nogobods, kurie minėjimo pradžioje iškilmingai įnešė Žeimelio, Latvijos ir Lietuvos vėliavas. Buvo sugiedoti abiejų tautų himnai. Bažnyčioje vyko šventinės pamaldos, visi kartu giedojome latviškas giesmes ir dainavome dainas. Renginyje aktyvai dalyvavo ir dvi kraštotyrininkės: 10 klasės moksleivė Agnė Bulytė, kuri grojo vargonais, o septintokė Olivija Usonytė padeklamavo eilėraštį latvių kalba. Kraštotyros būrelis tyrinėja latvių tautos religiją, kultūrą, latvių ir lietuvių tarpusavio santykius. Bažnyčioje buvo eksponuojami Agnės Bulytės, Olivijos Usonytės, Samantos Sidaugaitės, Odetos Užkuraitytės, Vytautės Nainytės, Margaritos Ovaldaitės ir Dovilės Juknaitės parengti darbai. Užmezgėme ryšius su kunigu Juozu Mišeikiu. Gražių planų jis turi Žeimelio parapijoje. Viena iškiliausių Latvijos asmenybių, Gothardas Frydrichas Stenderis, pastorius, rašytojas, folkloristas, šešerius metus gyveno ir dirbo Žeimelyje. Vasarą minėsime jo 300 gimimo metines. Kunigas tikisi, kad prie šio paminėjimo prisidės ir mūsų mokykla.

Kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė

Įnešamos vėliavosSveikinimasKraštotyrininkaiPrie vėliavos