Tarptautinė vaikų knygos dienos šventė

Balandžio    3 – 7 dienomis 1-5 klasių mokiniai dalyvavo  Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtoje savaitėje. Savaitės tikslas – skaitymo skatinimas, meilės knygai puoselėjimas.  Savaitės renginių tema susieta  su rašytojo  Vytauto  Petkevičiaus knyga vaikams „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“.

Jau pirmadienį ilgosios pertraukos metu  pradinukai skubėjo į aktų salę, kur vyko   rašytojo Vytauto Petkevičiaus kūrybos vaikams  pristatymas bei  piešinių parodos „Gilės nuotykiai“ atidarymas. Piešiniai vienas už kitą gražesni, spalvingesni, įdomesni.  Pradinukų laukė  nelengva užduotis. Jie turėjo  išrinkti  labiausiai patikusį piešinį.

Antradienį pirmokus ir antrokus ilgosios pertraukos  metu į sporto salę kvietė  kūno kultūros mokytoja  Eglė Saudargaitė. Čia įvyko labai svarbios knygos nešimo rungtys.  Sirgalių palaikomi mokiniai rungtyniavo tarpusavyje, kol liko patys  greičiausi ir teisingiausiai įveikę užduotį. Vyresnieji 3- 4 klasių mokiniai 4 pamoką rinkosi į mokyklos biblioteką, kur jų laukė žaidimas „Gilės nuotykių kelias“. Tai klausimų – atsakymų viktorina, kur norint  teisingai atsakyti, reikėjo gerai žinoti Gilės nuotykius, patirtus  Ydų šalyje. Pradinukai kartu su Gile leidosi į pavojingą nuotykių kelionę,  džiaugėsi Gilės pasikeitimu, kai ši iš pasipūtusio ir neklaužados tapo nuoširdžiu ir geru draugu.  Geros nuotaikos lydimi mokiniai rungėsi klasė prieš klasę,  taip pat  ir kiekvienas už save. Žinoma, nugalėjo draugystė.

Trečiadienį klasės pasikeitė rungtimis: 3-4 kl. mokiniai skubėjo į sporto salę, o 1-2 kl. mokiniai –į biblioteką. Ketvirtadienį visus 1-5 klasių mokinius į aktų salę pakvietė dramos būrelis ir jo mokytoja Rita Ovaldaitė. Visi žiūrėjo spektaklį „Ąžuolo vaiko ir jo draugų nuotykiai“.  Spektaklis pastatytas pagal Vytauto Petkevičiaus knygą vaikams „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“.

Taip  atėjo ir penktadienis.  Mokiniai  rinkosi baigiamajam vaikų knygos  renginiui „Iš mažos gilės didis ąžuolas išauga!“ Po trumpos ir gražios  meninės programėlės 1-5 klasių mokiniai pristatė savo metų darbus – perskaitytų knygučių plakatus. O kokia gi šventė be apdovanojimų. Apdovanojome geriausius skaitytojus, knygų  nešimo rungties nugalėtojus bei gražiausio piešinio autorius.

Netruko prabėgti knygos dienai skirta savaitė. Smagu  ir džiugu, kad knygų skaitymas mokykloje vis dar turi prasmę, suteikia atradimo džiaugsmą. Ačiū visiems už buvimą kartu.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė