Kraštotyrininkai sėkmingai pradėjo metus

Pirmasis metų ketvirtis gimnazijos kraštotyrininkams buvo gana sėkmingas. Sausio mėnesį atskriejo net 9 padėkos raštai iš Vilniaus už dalyvavimą respublikiniame projekte „Kelionė po Lietuvą“ ir dvi padėkos iš Kauno, Lietuvos mokinių kūrybinių darbų konkurso – „Mano bendruomenė“.Vasario 16 –osios minėjimo metu gimnazijos direktorė Vilma Kaminskienė iškilmingai įteikė padėkas Olivijai Usonytei, Gabrielei Dovidonytei, Žavintai Butaitei, Vainetai Stremilaitei, Kornelijai Litvinskaitei, Viktorijai Kirjanovaitei, Monikai Zubavičiūtei, Norai Druktenytei, Nedui Šimėnui ir Aleksui Pašuškevičiui. Kovo 3 dieną su Olivija Usonyte, Gabriele Dovidonyte ir Aleksu Pašuškevičiumi vykome į Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vykusią tarptautinę teorinę – praktinę mokinių konferenciją „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“. Olivija su Gabriele demonstravo filmuką „Žeimelio vienybės ąžuolas“,  Aleksas –  savo režisuotą meninį filmą „Fortepijonas“. Iš konferencijos kraštotyrininkai grįžo su padėkos raštais.

Kovo 30 dieną vykome į Šiaulių universiteto organizuotą konkursą „Šiandienos paveldas moksleivių akimis“.  Aleksas Pašuškevičius konkursui pateikė filmuką ir parašė rašinį apie Steigvilių kaimo vėjinį malūną. Olivija Usonytė su Evelina Vyšniauskaite fotografavo miestelio paveldą ir paruošė skaidres apie saugomus objektus. Olivijai konkursas sutapo su gimtosios kalbos įskaita, į Šiaulius  vyko Evelina ir Aleksas.  Aleksas savo filmuką pristatė plenarinio posėdžio metu. Vėliau mokiniai buvo išskirstyti į atskiras sekcijas. Alekso rašinys labai sudomino būsimuosius istorikus. Evelina pristatė Žeimelio paveldą. Susumavus rezultatus, Alekso abu darbai atskirose sekcijose pelnė antras vietas, jam buvo įteikti du diplomai, padėkos raštas ir dovanos. Evelinai ir Olivijai atiteko padėkos ir dovanėlės. Konkurso dalyviams buvo organizuota ekskursija į Šiaulių universiteto biblioteką ir Karybos ir gynybos centrą. Turėdami laiko dar aplankėme fotografijos muziejų.

Balandžio 27 d. Žeimelio gimnazijoje organizuosime tarptautinę konferenciją „Žiemgalos krašto mokinių tiriamoji – kūrybinė veikla“, skirtą kraštotyros būrelio veiklos dešimtmečiui paminėti.

Regina Noreikienė, neformaliojo ugdymo kraštotyros mokytoja