Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-ąją yra minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Tą dieną yra gimęs žymus danų pasakų kūrėjas Hansas Kristianas Andersenas.
Kasmet geriausieji  mokyklų skaitytojai apdovanojami renginiu, kurį organizuoja rajono  bibliotekininkai. Balandžio 5 d.  12 geriausių 4 kl.  skaitytojų buvo pakviesti į J. Pakalnio muzikos mokyklą, kur žiūrėjo gražų jaunųjų muzikantų ir dainininkų koncertą.
Balandžio  11-14 d. knygos dienos  šventė tęsėsi mokykloje. Joje dalyvavo 1- 5 klasių mokiniai.  Šiai šventei ruošėmės visus metus. Mokiniai nupiešė gražių piešinių, kuriais papuošė aktų salę, paruošė  ištraukas raiškiajam skaitymui iš   V. Žilinskaitės kūrybos. Dramos būrelis, vadovaujamas mokytojos Ritos Ovaldaitės, pastatė dviejų dalių spektaklį „Iš pelių ir katinų gyvenimo“ pagal V. Žilinskaitės pasakas „Katinai“ ir „Peliukės Liūkės įspūdžiai“. O kaip greitai prabėgo laikas  žaidimų popietėje.  Vaikai turėjo atspėti teisingą knygutės pavadinimą, įminti mįsles, surimuoti ketureilį, sudėti dėlionę pagal knygutės viršelį. Visi norintys galėjo išbandyti knygos nešimo ant galvos rungtį. Baigiamojo renginio  metu „Skaitau- svajonių namą statau“ vyresniuosius  draugus dainele ir gražiu šokiu pasveikino darželinukai – būsimi pirmokai.  Paskui kiekvienos klasės atstovai pristatė visų metų darbą – plakatą  su perskaitytomis knygutėmis. Geriausieji metų skaitytojai apdovanoti padėkos raštais ir knygutėmis. Tai Meilė Gurgždytė 1 kl., Gintautė Mickeliūnaitė 1 kl., Žydrūnė Guževičiūtė 2 kl.,  Urtė Bernotavičiūtė 2 kl., Elinga Dovidonytė 3 kl., Dalius Andrišiūnas 3 kl., Skaistė Dovidonytė 4 kl., Geda Kačerauskaitė 4 kl.
Graži šventė ir gera nuotaika džiugiai nuteikė naujiems darbams.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė