Svečių iš Rygos viešnagė Žeimelyje

Tęsiant Žeimelio gimnazijos ir Rygos lietuvių vidurinės mokyklos bendradarbiavimo tradicijas, kovo 24 dieną gimnazijoje lankėsi šios mokyklos ketvirtos klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis Regina Krikščiūnaite ir Liene Šilauska. Svečius svetingai sutiko ir priėmė 4 klasės mokiniai, jų mokytoja Lena Zapalskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė. Ketvirtokai pasveikino svečius parengta menine programėle. Mokyklos direktorė Vilma Kaminskienė pasveikino svečius, pasidžiaugė užsimezgusia draugyste, palinkėjo ateityje ją stiprinti ir puoselėti. Visi pasikeitė atminimo dovanėlėmis, tarp ketvirtų klasių buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Svečiai apsilankė Žeimelio daugiafunkciniame centre. Čia visus labai nuoširdžiai sutiko centro direktorė Laima Karpavičiūtė, darbuotojos Liuda Krūminienė, Elita Motiekaitė, Audronė Jarašiūnienė. Visi smagiai žaidė lietuvių ir latvių liaudies ratelius, dainavo lietuviškas ir latviškas dainas, džiaugėsi Velykinėmis dovanėlėmis. Liuteronų bažnyčioje svečius sutiko latvių bendruomenės atstovė Marta Usonienė. Ji papasakojo apie bažnyčios veiklą, žymius žmones, susijusius su liuteronų bažnyčios istorija. Žiemgalos muziejuje svečių iš Latvijos laukė mokytoja Pranciška Razgienė. Vaikai įdėmiai apžiūrinėjo senovinius eksponatus, stebėjosi, kad Lietuva ir Latvija turi labai daug bendro. Pranciška Razgienė papasakojo muziejaus istoriją, atsakė į vaikus dominančius klausimus. Po pažintinės-kultūrinės ekskursijos po Žeimelį visi grįžo į gimnaziją, skaniai papietavo ir savo viešnagę tęsė sporto salėje. Kūno kultūros mokytoja Eglė Saudargaitė , panaudodama IT, mokė visus ketvirtokus sportinių šokių, kurie visiems labai patiko. Toliau sekė draugiškos kvadrato varžybos. Geriausi šokėjai ir žaidėjai buvo apdovanoti vaikiškomis knygutėmis. Svečių viešnagė baigėsi saldžiomis vaišėmis: lietuvišku tortu, šakočiu, skruzdėlynu, latvišku klingeriu, gaiviaisiais gėrimais. Už vaišių svečiams paruošimą esame dėkingi 4 klasės mokinių tėveliams. Po skanių vaišių mokytojos ir mokiniai aptarė viešnagės rezultatus. Svečiai liko patenkinti įvairiapuse ir įdomia dienos programa, padėkojo už svetingą priėmimą. Vienbalsiai nutarėme toliau draugystę tęsti, praturtinti ją įvairesnėmis formomis.

4 klasės mokytoja Lena Zapalskienė
Direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė