Susipažinimas su profesijomis ,,Šok į tėvų klumpes“

Š.m. balandžio 8 d. 2gb klasės mokiniai aplankė Žeimelio darželį – daugiafunkcinį centrą „Ažuoliukas“, kuriame turėjo progą susipažinti su tėvų, artimųjų profesijomis. Mus pasitiko l.e direktorės pareigas Laimutė Karpavičiūtė. Pirmiausia nusprendėme aplankyti darželio vaikučių grupes ir susipažinti su darželio auklėtojos profesija. Kiekviena grupė yra pritaikyta tam tikro amžiaus vaikams, kad atitiktų jų poreikius ir jie galėtų jaustis gerai. Su vaikais dirbančios auklėtojos pasakojo kaip joms sekasi užimti vaikus, suprasti jų norus, išmokyti naujų dalykų. Taip pat ir priešmokyklinės grupės auklėtoja Liuda Krūminienė pasidalino savo patirtimi kokių savybių reikia norint tapti auklėtoja, kur galima studijuoti, kokių papildomų kursų reikia. Daugumai, vaikštant darželio grupėse sugrįžo malonus prisiminimai apie ankstesnius laikus, kuomet patys buvome maži.

Toliau keliavome į kultūros padalinį. Mus pasitiko visada besišypsančios kultūros centro darbuotojos Daiva ir Dovilė. Jos papasakojo apie vykstančius renginius, kaip sekasi juos organizuoti, kiek ir kokių išteklių reikia, taip pat apie savo profesijos paklausą darbo rinkoje.

Mūsų taip pat laukė ir muzikos vadovas Stanislovas Zuokas, kuris patiems leido išbandyti visus muzikos instrumentus. Galiausiai užėjome į miestelio biblioteką, ten mus sutiko bibliotekininkė Virga Balčiūnienė. Ji trumpai papasakojo mums ko būtent reikia norint įgyti šią profesiją. Džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su profesijų ypatumais ir karjeros galimybėmis ateityje.

2gb klasės mokinė Mintarė Simonaitytė