Knygos dienos savaitė „Aukime kartu su knyga“ gimnazijoje

Artėjant Tarptautinei vaikų knygos dienai, kuri minima balandžio 2-ąją, mokykloje organizuota šventinių renginių savaitę „Aukime kartu su knyga“. Renginio tikslas – ugdyti vaikų norą skaityti.

Pirmadienis prasidėjo renginiu „Skaitome vieni kitiems“. Iš paties ryto bibliotekoje rinkosi vyresnių klasių skaitovai: Saulė Mikėnaitė 5 kl., Arnas Armonavičius 6 kl., Danielė Lekavičiūtė 7 kl., Deimantė Ganytė 7 kl. ir lietuvių kalbos mokytoja Aldona Plakbarzdienė. Pirmos pamokos metu pasirinktų autorių tekstus jie skaitė 1- 5 klasėse.

Antradienį bibliotekoje buvo galima apžiūrėti piešinių ir knygos skirtukų parodą „Iliustruoju knygą“.

Trečiadienį po penkių pamokų mokiniai rinkosi į raiškiojo skaitymo konkursą aktų salėje. Konkurse dalyvavo 10 skaitovų. Visi žiūrovai labai įdėmiai klausėsi, nes po to jie turėjo savo balsą atiduoti labiausiai patikusiam skaitovui.

Ketvirtadienį aktų salėje žiūrėjome 4 kl. mokinių paruoštą spektaklį „Knyga suranda draugą“. Spektakliui mokinius paruošė mokytoja Lena Zapalskienė. Tai labai pamokanti istorija apie meilę knygai.

Penktadienį 11 val. mokiniai vėl rinkosi aktų salėje. Renginys „Perskaičiau knygelę išaugo lapelis“ buvo skirtas knygos dienos savaitės užbaigimui. Paklausėme aštuntokės Dominykos Gulbinaitės sukurtos pasakos apie katiną Gadauską ir jo nuotykius bibliotekoje, pažiūrėjome darželinukų paruoštą muzikinį spektaklį. Kiekviena klasė trumpai papasakojo kaip jiems sekėsi skaityti knygeles, kokia knyga jiems labiausiai patiko, ką rekomenduotų paskaityti draugams. Renginio metu padėkos raštais ir knygelėmis buvo apdovanoti geriausieji skaitytojai, raiškiojo skaitymo dalyviai ir išrinkta daugiausiai knygų perskaičiusi klasė. Suskaičiavus knygos medžio lapelius, daugiausiai knygų perskaitė ketvirtokai. Jie balandžio 7 d. vyks į ekskursiją į Naisius. Kiekviena klasė apdovanota ir saldžiaisiais prizais, kuriuos dovanojo mūsų gimnazijos rėmėja UAB „Žiemagra“.

Noriu padėkoti pradinių klasių mokytojoms: Nijolei Bernotaitei, Onutei Grigaliūnienei, Lenai Zapalskienei, Daivai Vaidžiulienei, Gerdai Jutinskaitei, lietuvių kalbos mokytojoms Vitai Songailienei, Aldonai Plakbarzdienei, gimnazijos direktorei Vilmai Kaminskienei, darželio-lopšelio „Ąžuoliukas“ direktorei Laimai Karpavičiūtei, auklėtojoms Elitai Motiekaitei, Liudai Krūminienei, prisidėjusioms prie gražaus renginio.

Ne tik su gera nuotaika užbaigėme knygos dienos savaitę, bet ir su ryžtu skaityti knygas ateityje, nes „knygos – tai mūsų stebuklingos akys“

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė