Pavasari, pasveikink Žemę

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. mūsų gimnazijoje vyko projektas „Pavasari, pasveikink Žemę“, kurį organizavo tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė mokytojų grupė. Jo metu vyko: integruotos pamokos, susitikimas su girininko pavaduotoju A.Plakbarzdžiu, žaliausios klasės konkursas.

Žaliausios klasės nugalėtojo diplomas buvo įteiktas 2gb klasei, kuri surinko daigiausiai taškų, susumavus dalykinio testo konkurso, plakatų konkurso, fotografijų konkurso ir puokščių konkurso rezultatus.

Buvo išaiškinti ir apdovanoti mokiniai, pasižymėję atskiruose konkursuose.

Dalykinis testas geriausiai sekėsi Markui Žilinskui, Magee Erikui Jochn, Mariui Žilgužiui, Alvydui Kiudeliui ir Remigijui Katlauskui.

Fotografijų konkurse „Žemės spalvos“, daugiausiai mokinių balsų surinko Donetos Smetonytės, Gabijos Narkevičiūtės ir Kamilės Janulevičiūtės nuotraukos.

Geriausi piešiniai pripažnti Gabijos Šešplaukytės, Eglės Elksnytės ir 7 klasės mokinių plakatas „Saugokime Žemę“.

Sveikiname nugalėtojus!

Simona Dovidonienė – tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė.