Istorijos pamoka Vileišiuose

2g klasės mokiniai rugsėjo 20d. dalyvavo istorijos pamokoje netradicinėje erdvėje. Pamokos tikslas buvo susipažindinti  su Žeimelyje gyvenusių žydų likimu ir gyvenimo būdu. Mokiniai, lydimi istorijos mokytojos L.Ulinienės, nuvyko į Vileišiuose esančius žydų kapus ir Žeimelio centre įsikūrusį Pakruojo krašto „Žiemgalos“ muziejų.

Nuvykę į masinių žudynių vietą  Vileišių beržynėlyje, sušaudytų Žeimelio žydų bendruomenės narių atminimą mokiniai pagerbė uždegę žvakeles ir susikaupę  tylos minutei.   Iš Vileišių visi patraukė į „Žiemgalos“ muziejų, kuriame buvo šiltai sutikti muziejaus direktorės D.Skrupskelytės . Ji nuoširdžiai mokiniams papasakojo apie Žeimelio žydų bendruomenės gyvenimo būdą, liūdną lemtį 1941m. rugpjūčio 7d., dabartinių Lietuvos žydų geografinį pasiskirstymą, Izraelyje gyvenančių žydų tykančius pavojus.

Ši netradicinio pobūdžio pamoka mokiniams puikiai parodė, kokį siaubą jų pačių gimtajame krašte prieš daugiau nei septyniasdešimt metų patyrė niekuo dėti žmonės vien dėl savo tautybės. Tikėkimės, kad ateityje niekam neteks iškęsti tokio siaubo kaip Vileišiuose galvas padėjusiems žydams.

2g kl. mokinė Deimantė Ganytė