Konferencija „Mokau kitaip…“

???????????????????????????????Šiuolaikinė mokykla atvira kūrybiškumui ir inovacijoms. Sveikintina įvairi pedagogų patirtis ieškant individualių nestandartinių mokymo metodų, naujų darbo formų ir taikant juos ugdymo procese. Pasidalijimas ugdymo kitaip patirtimi skatina visą pedagogų bendruomenę tobulėti.

Š.m. lapkričio 20 d. Šiaulių Dainų progimnazijoje įvyko respublikinė konferencija „Mokau kitaip…“. Viena iš konferencijos sričių – pamokos netradicinėse erdvėse. Apie tai ir pristatėme savo stendiniame pranešime. Dalį pamokų organizavome ne klasėse. Pamokos vyko  muziejuje, daugiafunkciame centre‚ darželyje „Ąžuoliukas“, seniūnijoje, pašte  ir  kitose vietose.  Taip ne tik mokiniai turėjo galimybę išbėgti iš mokyklos erdvės ir pajusti netradicinės pamokos džiaugsmą, bet ir mes, mokytojai, įsitraukėme į didelį kūrybinį darbą kartu su vaikais.

Mokymasis netradicinėse erdvėse gilina mokinių žinias, padeda tobulinti bendrąsias kompetencijas ir ugdo bendravimo, dalyvavimo diskusijose įgūdžius. Mokymasis kitose erdvėse vaikams yra patrauklesnis, todėl labai keičiasi jų motyvacija mokytis, nebėra prievartinio elemento.  Netradicinės, naujoviškos ir dinamiškos mokymosi aplinkos sukūrimas pamokas daro aktyvias, o mokymosi procesą – autentišką, labiau matomą ir pastebimą, kai mokymosi aplinka keičiasi, atspindėdama joje vykstančius procesus.

Pradinių klasių mokytoja L. Zapalskienė, specialioji pedagogė D.Freibergienė