„ŠALTA ŽIEMA TOLYN EINA, JAU PAVASARIS ATEINA…“

Paskutinę  žiemos dieną pradinių klasių mokiniai linksmai šventė Užgavėnes. Susirinkome prie ežerėlio, kur Medutės Balčiūnaitės senelis laukė sukrovęs didžiulį laužą Morei sudeginti. Graži ir raudonskruostė, tačiau pasmerkta mirti Morė gražiai užsiliepsnojo. Mokiniai stebėjo Kanapinio ( 3 klasės mokinė  Urtė Bernotavičiūtė) ir Lašininio (tos pačios klasės mokinė Meda Balčiūnaitė) ginčą ir kovą su pagalvėmis, šoko apie laužą varydami žiemą ir skanduodami: “Žiema žiema, bėk iš kiemo“. Į ugnį visi sumetė popieriaus gniūžtes, kur  buvo užrašyti  blogi darbai ir mintys, kad sudegtų ir negrįžtų. Pašokę kelis ratelius ir pagąsdinę žiemą, grįžome į mokyklą. Diena dar tik prasidėjo ir buvo pagal Užgavėnių tradicijas pilna visko: blynų su visokiais pagardais valgymo, persirengėlių vaikščiojimo,  dar vienos Morės deginimo prie daugiafunkcio centro, žaidimų ir žiemos varymo.

Kad ir paišdykaus dar žiema, pasiaus sniego pūgos, visi tvirtai žinome- jau pavasaris ateina!

Pradinių klasių mokytoja Onutė Grigaliūnienė