Rajono mokyklų bibliotekininkų seminaras Žeimelyje

Gražų gegužės dešimtos rytą į  Žeimelio gimnaziją rinkosi  būrelis rajono mokyklų bibliotekininkių į seminarą „Žiemgalos krašto bibliotekų veikla. Gerosios patirties sklaida“. Bibliotekininkės rinkosi turėdamos tikslą sužinoti, kas naujo vyksta mūsų Žiemgalos krašto bibliotekose. O jų turime net tris: Žeimelio gimnazijos,  Juozo  Paukštelio viešosios bibliotekos padalinį ir Žeimelio žemės ūkio mokyklos.
Žeimelio gimnazijoje bibliotekininkes muzikiniais kūriniais pasveikino broliai Erikas ir Benas Magee. Septintokas Erikas  trimitu atliko vengrų  kompozitoriaus Franz Legar  valsą iš arijos „Merry Widow“. Šeštokas Benas atliko vokiečių  kompozitoriaus Oscar Rieding fragmentą iš koncerto smuikui B-minor. Gimnazijos direktorė Vilma Kaminskienė pristatė  mokyklos istoriją. Aš (šių eilučių autorė) pasidalinau gerąja patirtimi auginant skaitytoją. Po seminaro išskubėjome į Žiemgalos krašto muziejų, kur mūsų jau laukė muziejaus vedėja Daiva  Skrupskelytė  su įdomia edukacine programa ir pasakojimu apie muziejų. Po gražiai praleisto laiko muziejuje  apsilankėme Žeimelio evangelikų – liuteronų  bažnyčioje. Čia mus pasitiko bažnyčios evangelikų liuteronų bendruomenės pirmininkė Marta Usonienė. Apžiūrėjome bažnyčios vidų, išklausėme trumpą pasakojimą apie bažnyčios istoriją. Kas nepatingėjo, užlipo pažiūrėti net  bažnyčios  laikrodžio. Po pietų, truputį pailsėjusios, keliavome į Žeimelio daugiafunkcinį centrą, kur įsikūręs Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos padalinys. Čia bibliotekininkė Virga Balčiūnienė mums papasakojo ir parodė, kaip veikia skaitmeninis skrebinimo aparatas, kuris  yra atvežtas pagal Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio  viešosios  bibliotekos įgyvendinamą projektą „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“ .  Mielai daugiafunkcinio centro patalpas mums sutiko parodyti Daiva Gasėnienė. Tačiau mūsų kelionė dar nesibaigė. Iš čia išskubėjome į Žeimelio žemės ūkio mokyklą pas bibliotekininkę Reginą Noreikienę. Didelė ir graži  biblioteka,  šiltas priėmimas prie arbatos puodelio maloniai nuteikė bendravimui. Regina papasakojo apie savo veiklą, padeklamavo gražių eilių.
Laikas prabėgo greitai ir turiningai. Tikiuosi, kad seminaras visoms dalyvėms patiko, o mūsų Žeimelį jos pamatė kaip turtingą ir gražų miestelį.

Bibliotekininkė Virgutė Gribienė