Pirmokų popietė „Žiemgalos“ muziejuje

Lapkričio 13 d. Žeimelio gimnazijos pirmokai apsilankė „Žiemgalos“ muziejuje. Muziejaus vedėja Daiva Srupskelytė įdomiai papasakojo apie muziejaus eksponatus. Mažieji muziejaus lankytojai atidžiai klausėsi. Po to vedėja sulaukė daug pirmokų klausimų. Jie labiausiai domėjosi anksčiau naudotomis mokyklinėmis priemonėmis: penalais, „karmonais“, rašalinėmis. Mergaitės atidžiai apžiūrinėjo senovinius papuošalus. Berniukų akys krypo į kareivišką šalmą, šovinius.

Mokiniai ne tik apžiūrėjo muziejaus eksponatus, bet gavo ir užduotį – nupiešti labiausiai patikusį muziejaus eksponatą. Daugiausiai mokiniai piešė mokyklines priemones, kalvių nukaltas saulutes, šovinius, kardus.

Mokinių darbų parodėlę aptarė ir įvertino šiaulietis dailininkas Valdemaras Barakauskas. Po parodos atidarymo muziejaus vedėja pirmokus vaišino lietuviška gira, saldumynais ir visi kartu žaidėme lietuvių liaudies žaidimus.

Daugelis pirmokų Žeimelio muziejuje buvo pirmą kartą. Jiems taip patiko, kad sutarėme su vedėja susitikti muziejuje dar kartą. Planuojame tai padaryti iki šv. Kalėdų: iš vaško liesime kalėdines žvakutes, kuriomis per šventes nudžiuginsime savo artimuosius.

1 kl. mokytoja Lena Zapalskienė