Metodinė-praktinė konferencija „Kūrybiškas IKT taikymas ugdymo procese“

Šiuolaikinės informacinės kompiuterinės technologijos sparčiai skverbiasi į visas gyvenimo sritis ir turi vis daugiau įtakos ugdymo procesui. Mokykloje vykusio išorinio vertinimo metu IKT taikymas pripažintas stipriausia veiklos sritimi. Todėl buvo nuspręsta pasidalyti gerąja patirtimi, surengiant metodinę-praktinę konferenciją. Renginyje, vykusiame lapkričio 30 d., apie kūrybišką IKT taikymą įvairiose pamokose mūsų mokyklos mokytojai dalijosi savo mintimis ir pastebėjimais su bendradarbiais ir kolegomis iš Žeimelio žemės ūkio mokyklos. Konferencijoje dalyvavo ir Pakruojo savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė bei Pakruojo Suaugusiųjų ir jaunimo centro metodininkė Rima Leimontienė.

Renginio metu mokytoja Dalia Petraitienė papasakojo apie efektyvų interneto panaudojimą anglų kalbos pamokose; apie IKT taikymo pamokoje galimybes ir pavojus kalbėjo lietuvių kalbos mokytoja Roma Chainauskienė. Dailės ir technologijų mokytoja Inga Strižigauskienė pasidalijo savo patirtimi, kaip panaudoja informacines technologijas dailės pamokose, o geografijos ir IKT integravimo galimybes pristatė geografijos mokytojas Jonas Petraitis. Kompiuterio panaudojimo temą, mokant specialiųjų poreikių vaikus, nagrinėjo rusų kalbos mokytoja Zinaida Naudžiūnienė. Pradinių klasių mokytoja Nijolė Bernotaitė pateikė informacijos apie darbo su interaktyvia lenta galimybes pradinėse klasėse. 8a klasės auklėtoja Rita Taurienė supažindino su šios klasės mokinių galimybėmis naudotis kompiuteriu namuose. Galiausiai informatikos ir fizikos mokytojas Saulius Žilinskas pateikė ne tik pikantiškus IT momentus, bet ir pademonstravo savo gamybos priemonę IT praktiniam panaudojimui.

Konferencijoje akcentuota, kad mokiniams reikia įvairių darbo su informacija įgūdžių, vadinasi, ir ugdymo procesą svarbu susieti su IKT ir jas panaudoti efektyvesniam įvairių dalykų mokymui.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė