Meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti

Š m. spalio mėnesį  įvyko  I –IV  klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.  Juo siekiama  nuteikti vaikus per skambų poezijos žodį pamilti ir labiau suprasti savo Tėvynės grožį.

Konkursas vyko trimis etapais.  Pirmasis etapas vyko klasėse. Mokiniai  deklamavo  pasirinktus eilėraščius apie Lietuvą, šeimą, tėvynę. Kiekviena  klasė išrinko po du  skaitovus,  kurie dalyvavo  antrame etape, spalio 13 d. vykusiame  mokykloje.  Komisija, įvertinusi skaitovų sugebėjimus, išrinko tris geriausius, kurie atstovo mūsų  gimnazijai   rajoniniame etape. Nugalėtojais tapo antrokė  Milda Dargūnaitė, trečiokė  Meilė Gurgždytė ir  ketvirtokas Kristupas Kaziulis.

Spalio 30 d. meninio skaitymo šventė įvyko Linkuvos gimnazijoje. Gimnazija švenčia 100 metų jubiliejų. Tą šventinę nuotaiką pajuto ir visi renginio dalyviai.  Skaitovai jau nesivaržė dėl vietų. Laisvai liejosi eilės, skirtos Lietuvai, skambėjo  pasveikinimo dainos. Puikiai  sekėsi ir  Mildai, Meilei bei  Kristupui.  Vaikai drąsiai parodė, ką sugeba, ir sulaukė gausių aplodismentų. Gimnazijos direktorius kiekvienam skaitovui įteikė po padėkos raštą ir kuklią dovanėlę. Pakruojo švietimo centro   direktorė Rima Juozapavičienė padėkojo visiems  mokytojams, mažųjų širdelėse žadinantiems meilę poezijai ir Tėvynei. Vaikai  džiaugėsi ir  dovanotomis Lietuvos vėliavėlėmis. Jomis papuoš savo namus. Pažaidę, pasivaišinę saldainiais,  visi linksmi grįžo namo. Manau, kad jie ilgai atsimins šį renginį.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Bernotaitė