Edukacinė programa „Išgyvenimo pagrindai“ Palūšėje

Spalio 25d. Žeimelio gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje,  vykusioje  Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – Palūšėje. Programą vedė biologas Ignas Ragaišis. Programa susidėjo iš trijų dalių: dėstomosios, parodomosios ir praktinės. Biologas pasakojo, kaip žmogus, esant sudėtingoms gamtos sąlygoms, gali išgelbėti savo ir kitų gyvybes, ištverti atšiaurias gamtos sąlygas. Trys moksleivių grupės atliko praktines užduotis. Pirmoji užduotis buvo nešvaraus vandens filtravimas. Nupjovę plastikinio butelio apatinę dalį, paruošėme kelių sluoksnių filtrą iš samanų, smėlio ir medžio anglies, per kurį buvo valomas vanduo. Mums parodė, kaip reikia pastatyti užuovėją nuo vėjo ir lietaus iš miške rastų gamtinių medžiagų, o ir patys turėjome progą tai padaryti praktiškai. Vadovas supažindino su įvairių daiktų panaudojimo galimybėmis gamtoje, veiksmų eiliškumu ir suteikė kitos naudingos informacijos. Ši edukacinė programa suteikė ne tik žinių, bet ir progą pamatyti savitą ežerais, šilais ir kalvomis turtingą kraštovaizdį.

3g. klasės mokinės Monika Bukytė ir Roberta Bitaitytė