Edukacinė programa ,,Mikroorganizmai mūsų aplinkoje ̕ ̕

Lapkričio 8 dieną grupė mokinių iš 6, 7, 8, 1g ir 3g klasių, lydimi biologijos mokytojos  S. Dovidonienės ir anglų kalbos mokytojos V. Aniūnaitės,  dalyvavo edukacinėje programoje,  vykusioje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Edukacinę programą sudarė dvi dalys: dėstomoji ir praktinė. Lektorė Jolita pravedė turiningą paskaitą ,,Mikroorganizmai mūsų aplinkoje ̕ ̕. Pirmiausia lektorė išsamiai papasakojo, kur naudojami įvairūs mikroorganizmai, kokią naudą ir žalą jie teikia mūsų organizmui, kaip galime apsisaugoti nuo jų sukeliamų ligų. Išklausę visą teoriją,  atlikome kelis laboratorinius darbus. Praktinės dalies vadovė Loreta mus supažindino su  mikroskopais ir automatine pipete, parodė jų veikimo principą. Tada lyg tikri mokslininkai atlikome kelis bandymus su alaus mielėmis. Ši edukacinė programa ne tik suteikė žinių apie mikroorganizmus, užkrečiamas ligas, imuniteto stiprinimą, bet ir padėjo suprasti, kaip svarbu pasirinkti  mėgstamą darbą.  Ne kiekvienas galėtų dirbti laboratorijose, o galbūt kažkas ir susimąstė apie  mokslininko profesiją.

Dominyka Gulbinaitė, 3g klasė