Kaip pradinukai žiemą gąsdino

Šiemet žiema apsimetė, kad jau išėjo. Tačiau mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai perprato jos kėslus ir nusprendė taip apsimetėlę pagąsdinti, kad ši neštų kudašių kur nors, kad ir į Šiaurės ašigalį. Tad Užgavėnių šventei buvo pasiruošta labai atsakingai: klasėse ir namuose gamintos kaukės, sukurti išradingi kostiumai, iškepti ir uogiene sutepti blynai. Marga, linksma, truputį baisoka ir triukšminga eisena patraukė nuo mokyklos link Vienybės aikštės. Persirengėliai buvo taip kruopščiai užsimaskavę, kad net mamos savo vaikų būtų neatpažinusios. O kad žiemai būtų dar baisiau, barškėjo tarškynės, skardėjo būgneliai ir visa eisena skandavo: „Žiema žiema, bėk iš kiemo!“ Trumpam stabtelėjome ties „Žiemgalos“ muziejumi ir muziejaus vedėjos D. Skrupskelytės buvome maloniai pakviesti vidun apžiūrėti Užgavėnių kaukių bei sužinoti apie jų gaminimo tradicijas. Nusifotografavę visu būriu prie muziejaus, „prisičigonavę“ saldainių iš „Kanrugės“ parduotuvės darbuotojų, apėję gražiai Užgavėnėms pasipuošusį darželį, grįžome į klases valgyti blynų. Oi, kokie skanūs jie buvo prisibuvus ir prisirėkavus lauke!
Žinoma, Užgavėnės tuo nesibaigė, nes iki patamsių po Žeimelį, po seniūnijos kaimų gatveles dar vaikščiojo persirengėliai, prašydami „blynų ir kakavos“, varydami žiemą iš kiemo, pranašaudami artėjantį pavasarį.

Pradinių klasių mokytoja Onutė Grigaliūnienė