Kaip ketvirtokai tapo mokytojais

IMG_2205IMG_2199IMG_2216Viskas prasidėjo spalvų ir stebuklų šalyje – Brazilijoje. Vietiniai žmonės dėliodami siūliukus, rišdami juos ir mazgydami sukūrė linksmą ir gražų papuošalą – juostelę-apyrankę. Pasakojama, kad juostelę reikėdavę rišti trimis mazgais, tuo pat metu ištariant tris didžiausius troškimus. Šios apyrankės nebūdavo galima nusirišti, kol ji pati nesuplyš. Ši apyrankių pynimo mada atkeliavo ir į Žeimelį.Vieną gražią rudens dieną savo etikos pamoką Žeimelio gimnazijos pradinių klasių ketvirtokai nusprendė paskirti už save mažesniems – Žeimelio darželio-daugiafunkcio centro „Ąžuoliukas“ priešmokyklinukams.  Vyresnieji su mokytoja Lena Zapalskiene ne tik prigamino spalvingų draugystės juostelių mažesniems draugams, bet ir nutarė išmokyti priešmokyklinukus šio meno.  Auklėtojos Liudos Krūminienės ugdytiniai kitais metais keliaus į pirmą klasę, kur juos tolesniam  gyvenimui ruoš pradinių klasių mokytoja Lena Zapalskienė. Taigi tai ne tik džiaugsmas vaikams, bet ir gražus bei tikslingas pedagogų bendradarbiavimas. Vaikams mokytoja jau iš anksto bus nesvetima, o mokytoja pamažu apsipras su tuo, kad po jau paaugintų ketvirtokų jos lauks maži pirmokėliai. Tai, ką vaikai įgijo per trumpą etikos pamoką svečiuodamiesi ir mokydami mažuosius kruopštaus juostelių rišimo, tikriausiai to nebūtų gavę, sėdėdami savo suole. Toks nuoširdus klausimas mokytojai, vaikams besiruošiant užsiėmimui: „o mes jų mažų pirštukų nenuspausim?“- pats geriausias įrodymas, kad draugystės apyrankės buvo dovanotos iš visos širdies.

Žeimelio darželio-daugiafunkcio centro „Ąžuoliukas“ pavaduotoja ugdymui Laima Karpavičiūtė