Europos kalbų diena Žeimelio gimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną visose Europos valstybėse švenčiama Europos kalbų diena, kurios tikslas – paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Ši diena mūsų gimnazijoje paminėta vedant netradicines pamokas.

Penktokai Europos kalbų dieną paminėjo darydami plakatus. Išklausę trumpo lietuvių kalbos mokytojos Vitos Songailienės pasakojimo apie skirtingų kalbų atsiradimą ir būtinybę mokytis kalbų, mokiniai atliko grupinę užduotį – visom oficialiom Europos Sąjungos kalbom užrašė  žodžius ačiū, labas bei frazes aš myliu tave, viso gero. Anot mokytojos, nelengva ir nepaprasta buvo pabandyti ištarti ir nukopijuoti kartais visai nematytas, nesuprantamas raides ar žodžius. Bet stengtis buvo verta ir įdomu – taip nusprendė po darbų pristatymo dauguma penktokų. Žiūrėk, dar ir pravers kada nors koks įsimintas žodis!

Lietuvių kalbos mokytojos Aldonos Plakbarzdienės vedamoje pamokoje 1g klasės mokinės Viktorija Leimontaitė ir Rimantė Morkūnaitė pristatė Kalbų dienai paruoštas pateiktis, kuriose aiškino kalbos svarbą, kodėl lietuvių kalba išskirtinė, pateikė daug įdomių faktų apie kalbas. Šias pateiktis pristatė ne tik savo klasės draugams, bet ir septintos klasės mokiniams. Po pateikčių pateikimo visi rašė trumpą rašinėlį „Kodėl reikia saugoti savo kalbą?“. Vėliau buvo išrinkti geriausi darbeliai ir paruoštas plakatas, skirtas Kalbų dienai.

Lietuvių kalbos mokytoja Roma Chainauskienė su 2ga ir 2gb klasių mokiniais pamokose „Per užsienio kalbą – į kitos kultūros širdį“ aptarė iš pirmo žvilgsnio paprastus, bet ne visiems žinomus Europos kalbų faktus. Vėliau mokiniai klasės draugams pasakojo apie pasirinktų šalių kalbą, kultūrą ir istoriją, demonstravo vaizdo medžiagą – tai, ką įdomaus jie patys surado ir ką, jų nuomone, vertėtų žinoti ir kitiems.

Anglų kalbos mokytoja Dalia Petraitienė savo pamokoje aštuntokams surengė viktoriną „Ką žinai apie Europos kalbas?“. Susipažinę su įdomiais faktais, mokiniai atsakinėjo į klausimus. Už kiekvieną teisingą atsakymą viktorinos dalyviai buvo apdovanoti spalvingais lipdukais.

Anglų kalbos mokytoja Regina Burkanienė tą dieną su mažaisiais – antros ir trečios klasių mokiniais – kalbėjosi apie tai, kodėl svarbu mokytis užsienio kalbų. Anglų kalbos pamokoje šeštokams mokytoja pateikė klausimų apie senąsias ir dabartines pasaulio kalbas. Mokiniai ieškojo atsakymų internete ir aptarė tai, ką jie surado.

Rusų kalbos pamokoje, vedamoje Zinaidos Naudžiūnienės, aštuntos klasės mokiniai piešė jiems žinomų valstybių vėliavas, rusiškai įvardijo tų valstybių kalbas, jas užrašė.

Tokios netradicinės pamokos ne tik paįvairina mokymosi procesą,  praplečia mokinių akiratį,  bet ir ugdo bendradarbiavimo įgūdžius, skatina kūrybiškumą.

IMG_0015IMG_000720140926_09050220140926_103040

Lietuvių k. mokytoja Roma Chainauskienė