Apdovanotos konkurso „Baltiškosios jungtys” nugalėtojos

Keturios Pakruojo rajono Žeimelio vidurinės mokyklos jaunosios kraštotyrininkės dalyvavo Asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumo“ kraštotyrinių tiriamųjų darbų konkurse „Baltiškosios jungtys“ ir visos tapo nugalėtojomis.

Geriausiai buvo įvertintas 8 klasės mokinės Agnės Bulytės darbas „Mano pasaulis prasideda Lietuvos ir Latvijos pasienyje“. Agnė aprašė savo šeimos kilmę, istoriją, latvių tautos papročius, muzikavimą, pereinantį iš kartos į kartą.

Antrąją vietą pelnė 12 klasės mokinės Eglės Beinoraitės darbas „Religija ir kultūra Žeimelio Latvių bendruomenėje“. Eglės darbas dokumentinis, parašytas pasinaudojant Žeimelio Liuteronų bažnyčios archyvo dokumentais ir Latvių bendruomenės pirmininkės Martos Usonienės suteikta informacija ir kita turima medžiaga.

Trečioji vieta atiteko 9a klasės mokinei Odetai Užkuraitytei ir 11 klasės mokinei Laurai Aleksonytei. Jų darbe aprašoma Latvijoje gyvenančios Odetos tetos (gimusios ir augusios Geručių kaime, Pakruojo rajone) Emilijos Kazakevičiūtės, žymios tekstilininkės, menininkės gyvenimas ir kūryba.

Visoms nugalėtojoms ir būrelio vadovei atsiųsti Lietuvos ir Latvijos forumo padėkos raštai ir atminimo dovanėlės, kurios buvo iškilmingai įteiktos mokyklos bibliotekoje.

Žeimelio vidurinės mokyklos kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė