Edukacinė programa „Grūdo kelias“ Sodeliškių dvaro sodyboje

Lapkričio 10 dieną Pakruojo sinagogoje 3g klasės komanda ir mūsų auklėtojas Jonas Petraitis dalyvavome jaunimo verslumo ugdymo renginyje „Verslo variklis – svajonės“. Vykusiame protų mūšyje „Verslumo labirintai 2017“ tarp rajono mokyklų  komandų užėmėme trečią vietą. Pakruojo verslo informacijos centras visoms komandoms padovanojo edukacinę programą „Grūdo kelias“ Sodeliškių dvaro sodyboje. Sodeliškių dvaro sodyba yra Biržų rajone, netoli Latvijos pasienio. Edukacinės programos metu gidė supažindino su autentiška XXa. pradžios sodyba. Apžiūrėjome veikiantį 1924 metų malūną, senovinių motociklų, automobilių, traktorių, garo mašinų kolekciją.  Kolekcijos savininkas, ekologinio ūkio šeimininkas D. Linkevičius ne tik dirba žemę, kolekcionuoja techniką, bet dar augina elnius, alpakas, danielius. Sodyboje galima švęsti įvairias šventes, atsipalaiduoti SPA bechlorio baseino ar sūkurinės vonios vandenyje bei kaitintis trijose karštose pirtyse. Edukacinės programos pabaigoje susipažinome su duonos kepimo procesu. Visi iš paruoštos tešlos suformavome po duonos kepaliuką, pažymėjome  jį savo simboliu. Iškeptą duonytę vežėmės namo lauktuvių savo artimiesiems.

Roberta Bitaitytė ir Vytautas Beinoras, 3g klasės mokiniai