Donorystė – gimnazijos mokinių ir darbuotojų pilietiškumo ir brandos atspindys

Donorystė – tai galimybė atiduoti dalelę savęs, savo kraujo, kad kiti galėtų gyventi. Kartais kraujo perpylimas yra vienintelė galimybė išgelbėti žmogaus gyvybę. Į šią kilnią akciją įsijungė 12 mūsų gimnazijos mokinių ir 4 darbuotojai, kurie sausio 23 dieną, atvykus į gimnaziją Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo Šiaulių kraujo surinkimo brigadai, suvokė savo pilietinę pareigą, sąmoningai prisidėjo prie kilnaus tikslo – žmogaus gyvybės ar sveikatos gelbėjimo ir neatlygintinai davė savo kraujo. „Tai ne tik moralinis pasitenkinimas atlikus gerą darbą, bet ir nauda kūnui: po kiekvienos kraujo donacijos atsinaujina kraujo ląstelės ir pagerėja savijauta. Be to, donorams nemokamai atliekamas bendras kraujo tyrimas, nustatomas Hb (hemoglobino) kiekis kraujyje, kraujo grupės pagal ABO ir Rh (rezus D) sistemų antigenus, atliekami atrankiniai tyrimai dėl infekcinių žymenų (hepatito C, B, ŽIV virusų). Šie kraujo tyrimai sveikatos priežiūros įstaigoje žmogui kainuotų apie 250 Lt, o duodančiam kraują donorui tai atliekama nemokamai. Kraujo surinkimo brigada džiaugiasi gimnazijos mokiniais ir darbuotojais, kurie suprato šios kilnios misijos svarbą ir aktyviai prie jos prisidėjo. Svarbiausia nepamiršti, kad gavimas susijęs su davimu. Nė vienas nežinome, kada paaukotas kraujo lašas išgelbės ir kiekvieno iš mūsų gyvybę.

IMG_0928IMG_0922IMG_0919IMG_0935

Žeimelio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Raimonda Gasperavičienė