Aplinkosauginis švietimo projektas ,,Gamtos spalvos“

Gimnazijoje 2022-2023 mokslo metais buvo  vykdomas tęstinis aplinkosauginio švietimo projektas „Gamtos spalvos“. Projekto   tikslas –  įtraukti į aplinkosaugos švietimo veiklą visą gimnazijos bendruomenę.  Siekiama skatinti mokinių smalsumą, domėjimąsi gamtos objektais ir reiškiniais, sudarant sąlygas aktyviai tyrinėti aplinką ir jos objektus, ugdyti gebėjimus prognozuoti padarinius, kritiškai interpretuoti ir kūrybiškai panaudoti žinias, supratimą ir per savo patirtį išmokti saugoti augaliją ir gyvūniją.  Buvo vedamos  integruotos pamokos apie gamtą, projektų kūrimas, pokalbiai, diskusijos su mokiniais. Visa tai  ugdo mokinių ekologinį sąmoningumą, atsakomybę už savo poelgius gamtoje. Įsigijome knygų apie gamtą, kurias mokiniai susidomėję skaitė. Vyko fotografijų konkursas ,,Vanduo- gyvybės šaltinis“, paskaita apie gyvūnėlius.  Norint padėti gamtai, svarbu ne tik daug žinoti, bet ir veikti. Mokiniai mokosi, kaip rūšiuoti atliekas, dalyvauja Žemės dienos renginiuose. Kurdami darbus lavina kūrybinę vaizduotę, mokosi draugiškai bendrauti, bendradarbiauti.

Mokiniai kartu su klasių vadovais tvarkė Gimnazijos ir Žeimelio seniūnijos aplinką,    Žeimelio ežerėlio pakrantes ir poilsiavietę – rinko šiukšles, jas rūšiavo.

Todėl labai svarbu ne tik organizuoti ir įgyvendinti prie gamtos priartinančias projektines veiklas, bet ir dalytis įgyta patirtimi, kad nuo mūsų visų pavyzdžio priklauso, kiek vaiko gyvenime užims gamtos saugojimo, tausojimo, tvarumo principai.

Projekto vadovė biologijos mokytoja Simona Dovidonienė