Projektas „Plastic Pirates – Go Europe!“

Galime didžiuotis savo darbais ir jų svarba, nes Žeimelio gimnazijos Ig klasės mokiniai prisijungė prie europinio ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ („Plastiko piratai!“). Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą bei visuomenės dalyvavimą Europos mokslinių tyrimų erdvėje, taip pat ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą ir mažinti poveikį aplinkai. Su devintokais atlikome stebėjimus Beržtalio upės pakrantėse . Vienos mokinių grupės tyrė plastiką upės pakrantėse – rūšiavo, charakterizavo, fotografavo. Kitos grupės tyrė upės vandenį  – tam naudojo specialų tinklelį, kurį merkė į upę, po valandos ištraukė, išdžiovino ir išsiuntėm į laboratoriją ištyrimui. Buvo rasta nemažai šiukšlių. Įdomu, kiek mikroplastiko bus aptikta Beržtalio upėje?

Malonu prisidėti prie mokslinių tyrimų ir padėti mokslininkams išsiaiškinti priežastis bei kovoti su plastiko ir mikroplastiko tarša. Mokytis gamtoje visada smagu.

Simona Dovidonienė