9b ir 10 klasės mokinių išgyvenimų drama bunkeryje

no images were found

Spalio antroje pusėje mes, 9b ir 10 klasės mokiniai, lydimi savo auklėtojų Dianos Freibergienės ir Laimos Almonaitienės vykome ekskursijon į Vilnių. Atvažiavę į sostinę  pirmiausia nuskubėjome aplankyti neseniai atidarytų Valdovų rūmų. Čia apžiūrėjome senosios pilies liekanas, kunigaikščių karūnas, paveikslus, ginklus, šarvus.  Labiausiai dėmesį patraukė Lenkijos karaliaus Žygimanto Senojo brangenybių skrynutė, kurios vertė net 2,5 mln. eurų. Vėliau visi kilome į Gedimino pilį, kur gėrėjomės rudeniška Vilniaus panorama. Be to, turėjome galimybę pasivaikščioti ir po gražųjį sostinės  senamiestį. Galiausiai vykome į Sovietų Sąjungos KGB bunkerį, kuris yra įsikūręs Naujasodėje, Nemenčinės miškuose. Ten mūsų laukė 1984 m. išgyvenimo KGB bunkeryje istorinė drama-spektaklis. Atvažiavusius mus pasitiko sargybinis su šunimi. Palikę visus daiktus, sargybinio paliepimu, apsirengėme šimtasiūlėmis ir pajudėjome į kiemą, iš  kur prasidėjo mūsų 3 valandų išgyvenimo drama. Skambant sovietų himnui, buvo iškelta vėliava. Tada visi bėgome į bunkerį, kuriame mus vedžiojo labirintais. Buvome supažindinti su to laikmečio žmonių  gyvenimo principais, reikalavimais,  medicininiais įrankiais, išmokome užsidėti dujokaukę, sakėme įvairias priesaikas rusų kalba, vykdėme įvairias rikiuotės komandas. Vėliau aplankėme to laikmečio  parduotuvę, o pabaigoje buvome nuvesti į sovietinę  valgyklą, kurioje valgėme smėlio juosteles ir gėrėme trachūną. Bunkerį palikome gavę specialius SSSR piliečio pažymėjimus. Visi labai džiaugiamės šia ekskursija ir dėkojame auklėtojoms už puikiai praleistą laiką bei išgyventus  istorinius laikus.

Ekskursijos dalyvės Mintarė Simonaitytė ir Agnė Bulytė