Rudenėlio šventė… kitaip!

Tą ūkanotą ketvirtadienio rytą prie Žeimelio vidurinės mokyklos, rodos, nušvito ne viena, o net keturios saulės: keturių pradinių klasių mokiniai pasipuošę auksiškai geltonais klevų lapais, nešini kuprinėmis su sumuštiniais ir dailiomis rudeninėmis puokštėmis linksmai klegėdami laukė geltonųjų mokyklinių autobusiukų. Mat mes, jų mokytojos, gavome svetingojo Striūkų ūkininko Gedimino Ališausko leidimą tradicinę Rudenėlio šventę atšvęsti jo ūkyje. O ir kurgi daugiau galima  sužinoti ir pamatyti, kokią techniką naudojant buvo nuimtas, kaip ir kur saugomas derlius? Tačiau ne tik nauja technika buvo sužavėti mokinukai. Šiltai ir maloniai ūkio šeimininko ir jo sesers priimti, buvome išvedžioti po visą didžiulę ir nepaprastai gražią, su meile, išradingumu ir fantazija sutvarkytą sodybą. Vaikų nuostabai ir susižavėjimui nebuvo galo: akmeninis stalas su septyniais savaitės dienų akmenimis, vaizdingi alpinariumai, vaistažolių senovinis kiemelis, senoji technika, daugybė skulptūrų, neįprastų akmenų, pavėsinė su Zodiako ženklų suolais, ant kurių taip smagu pasėdėti,  ir dar daug daug fantastiškai įdomių dalykų… O kaip šaunu buvo pietauti didžiulėje pavėsinėje po šimtametėmis, dar ūkininko tėvuko sodintomis pušimis, vaišinantis sultingais obuoliais iš šeimininkų sodo ar kepti lašinukus ant svetingai sukurto laužo! Dar niekada Rudenėlio šventės nešventėme taip arti rudens, žemės, gamtos. Nusifotografavę atminimui su vaišingaisiais šeimininkais, apdovanoję juos rudeninėmis puokštėmis, dar suspėjome apžiūrėti galingą naujausią ūkininko techniką ir, kaip paskutinę atrakciją, visi pasisverti ant didžiulių svarstyklių, kuriomis sveriamos mašinos su grūdais. Nepatikėjome savo akimis, kai pamatėme skaičius: keturių klasių mokiniai ir jų mokytojos sveria…     kg! Šventė tikrai pasisekė. Nuo gausybės įspūdžių kiek pavargę ir tylūs važiavo mokinukai namo, pasižadėję papasakoti namiškiams apie viską, ką matė. O mes, mokytojos, dar ilgai kalbėjomės apie Gediminą Ališauską – žmogų, sukūrusį stulbinamai paprasto grožio oazę čia, pas mus, Lietuvos kaime.

Žeimelio vidurinės mokyklos I klasės mokytoja Onutė Grigaliūnienė