Viešnagė LRT televizijos užkulisiuose

Spalio 13d. grupė 7, 8 bei 2g  klasių mokinių apsilankė LRT televizijoje. Moksleiviai buvo supažindinti su radijo bei televizijos užkulisiais, LRT patalpomis, nacionalinio kanalo istorija.

Atvykusius į LRT pastatų kompleksą mus pasitiko mūsų gidas smuikininkas Juozas Baužys. Pačioje viešnagės pradžioje buvome nuvesti į didžiąją filmavimo aikštelę, kurioje filmuojamos tokios televizijos programos kaip „Panorama“ bei „Labas rytas, Lietuva“. Einant mažesnių filmavimo patalpų link buvo parodyta filmuotos medžiagos redagavimo patalpa. Tuomet  trumpai apžvelgėme televizijos žaidimo „Kas ir Kodėl?“ filmavimo erdvę. Apsižvalgę po šias patalpas patraukėme koridoriumi, kuriuo 1991 metų Sausio 13-ąją veržėsi rusų kariai norėdami užimti televizijos patalpas. Deja, pačios studijos nepavyko apžiūrėti.

Eidami LRT radijo patalpų link  plačiau susipažinome su pastatų komplekso bei lietuviškos televizijos istorija. Atvykę į radijo patalpas savo akimis gyvai išvydome tiesioginę radijo transliaciją. Iš radijo stoties buvome nuvesti į pačią pirmąją 1957 balandžio 30d. įkurtą LRT filmavimo studiją, kurioje dabar filmuojama daugeliui gerai žinomos laidos „Gustavo enciklopedija“ kulinarinė dalis. Eidami plačiais televizijos patalpų koridoriais  netikėtai susitikome ir, be abejo, nepraleidome progos įsiamžinti su atlikėja Juste Arlauskaite (Jazzu), kuri tądien atvyko filmuotis naujoje laidoje „Editos šou“.

Apsilankymas LRT paliko neišdildomą įspūdį bei suteikė galimybę pasižvalgyti, kas vyksta už visų tų kamerų bei šviesų, ko nemato televizijos žiūrovai. Tai buvo nepakartojama patirtis, todėl tikrai rekomenduočiau ten apsilankyti.

2g kl. mokinė Deimantė Ganytė