Tolerancijos savaitė

Tarptautinė tolerancijos diena  minima lapkričio 16 dieną.  Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – ranka. Pradinukai diskutavo apie tai, kad rankomis žmonės atlieka daug gerų ir blogų darbų, rankos stato, kuria, bet rankos gali ir griauti, skriausti. Visą savaitę  buvo kalbama  apie gerumą, draugiškumą, pagarbą „kitokiam“ žmogui.

Antrokai šią  savaitę paminėjo integruota diena “Dirbame dviese”. Integruotas mokymas išlaisvina mokinių bei mokytojo kūrybiškumą. Ribos tarp mokomųjų dalykų išnyksta. Mokomasi to, kas mokiniui yra svarbu, įdomu, prasminga. Tokioje veikloje vaikai pratinasi padėti draugui, kartu ieškoti atsakymų.

Visi pradinukai iškirpo iš popieriaus savo rankeles,  piešė,  klijavo, dekoravo širdeles. Rinko ir rašė  ant jų tokius žodžius kaip „ draugystė“, „pagalba“, „nuoširdumas“, „pakantumas“, „pagarba“.  Mokytojai skatino mokinius   būti tolerantiškus: gerbti kito nuomonę, nesišaipyti ir nesijuokti iš savo draugo, ypač jei jis kitoks. Pradinių klasių mokiniams  ši savaitė buvo smagi ir naudinga. Tikimės, jog visi pasistengsime būti tolerantiškesni nei iki šiol. Tai ne vien žodžiai, bet ir darbai. Vaikai  kartu su savo mokytojais  sukūrė bendrą darbą ir pavadino jį “Draugystės ratu”.

Pradinių klasių mokytoja N. Bernotaitė