Tarptautinės konferencijos prizininkės

Mūsų gimnazijos kraštotyrininkės Olivija Usonytė -1g. kl. ir Alina Aleksonytė -3g. kl., tapusios Šiaulių universiteto skelbto rašinių konkurso nugalėtojomis, kovo 4 d. savo darbus pristatė Tarptautinėje teorinėje – praktinėje moksleivių konferencijoje „Aš labai myliu Lietuvą“.
Į Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją atvyko dalyviai ne tik iš Lietuvos gimnazijų, progimnazijų, bet ir Rygos lietuvių mokyklos. Abi mūsų gimnazistės pateko į „Istorijos paslapčių“ sekciją ir varžėsi su Šiaulių S. Šalkauskio, Panevėžio J. Miltinio, Mažeikių M. Račkausko gimnazijų, Šiaulių „Romuvos“, Panevėžio „Vilties“ progimnazijų bei Radviliškio raj. Pakalniškių pagrindinės mokyklos moksleiviais. Darbų pristatymus stebėjo, vertino ir dalyvių klausinėjo 3 narių komisija.Konferencijoje išklausėme daug įdomių pranešimų, išgirdome įvairių istorijų, legendų, pristatėme savo Žiemgalos krašto kultūros paveldą.
Konferencijos pabaigoje buvo paskelbti atskirų sekcijų nugalėtojai. Laimė ir šį kartą nusišypsojo mūsų mergaitėms, jos buvo pagirtos už originalias darbų temas ir apdovanotos. 1 vieta buvo įvertintas Olivijos Usonytės pristatytas darbas „Petronėlių ir Nakrošiūnų kapinės – liuteroniško paveldo dalis“, darbo vadovė – kraštotyros mokytoja Regina Noreikienė. 3 vieta skirta Alinai Aleksonytei už darbą „Staškaviečių kaimo kapinės – neišdildomų prisiminimų pėdsakai“, darbo vadovė – istorijos mokytoja Lina Ulinienė.
Nugalėtojoms buvo įteiktos padėkos, diplomai ir Pakruojo rajono savivaldybės dovanotos vertingos knygos.

Kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė