Kiekvienas žmogus tam tikru gyvenimo laikotarpiu turi apsispręsti, kuo jis užsiims savo gyvenime, nesvarbu, ar kalbame apie trumpalaikius, ar apie ilgalaikius tikslus. Reikia pasirinkti mokslo įstaigas, darbus ar kitas veiklas, kurios tampa gyvenimo dalimi. Tad kyla klausimas, kaip pasirinkti paklausią specialybę, atitinkančią pomėgius, kaip sužinoti, kokiai sričiai labiausiai būsi naudingas.

Sausio 21 d. 11-12 klasių moksleiviai susitiko su buvusia mūsų mokyklos mokine Rūta Balčiūnaite. Ji šiuo metu yra Vytauto Didžiojo universiteto mokyklinės psichologijos magistrantė. Rūta pristatė, kas tai yra psichologija, papasakojo, kur dirba psichologai, kokių savybių reikia turėti norint jais tapti, kur galima studijuoti, kokius egzaminus reikia laikyti. Psichologė kalbėjo apie tai, kad ne visada mokiniai yra tvirtai apsisprendę dėl būsimos profesijos, o norint tinkamai pasirinkti, reikia gerai pažinti save: žinoti savo norus, gebėjimus, mokėti įvertinti savo profesinį tinkamumą. Be to, būtina gerai orientuotis profesijų pasaulyje, išmanyti rinkos poreikius. Mokiniams viešnia palinkėjo sėkmės renkantis savo svajonių profesiją.

Žeimelio vidurinės mokyklos karjeros koordinatorė Laima Almonaitienė