Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito, skaito ir Žeimelio gimnazija“

Gegužės 7-oji žymi lietuvių tautos pergalę prieš 40 metų (1864-1904) trukusią carinės Rusijos priespaudą, kai buvo uždrausta lietuviška spauda lotyniškais rašmenimis. Siekiant atminti knygnešių, daraktorių ir visuomenės šviesuolių pasiaukojimą dėl lietuviškos spaudos, 1914 m. buvo pradėta šių minėjimų tradicija, visuomenės atmintyje įtvirtinusi gegužės 7-ąją kaip laisvo žodžio, spaudos, kultūros ir tautiškumo puoselėjimo dieną. Lietuvos leidėjų ir spaustuvininkų asociacijos jau penktus metus gegužės 7 d. inicijuoja skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito“. Akcijos tikslas – skaityti lietuvišką knygą kartu.

Mūsų gimnazija šiemet pirmą kartą įsijungė į skaitymo skatinimo akciją. Gegužės 7 dieną 12 valandą visa mokyklos bendruomenė–mokiniai, mokytojai, darbuotojai–vidiniame gimnazijos kiemelyje rinkosi į skaitymus, skirtus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.  5-12 klasių mokiniai pasikeisdami skaitė kraštiečio, kraštotyrininko , mokytojo Juozo Šliavo  užrašytą kraštotyrinę medžiagą iš knygų „Žeimelio apylinkės“ ir „Žeimelis II dalis“ bei jo kūrybą iš knygos „Krantams tolstant“. 1- 4 kl. mokinės sekė sakmes ir padeklamavo R. Noreikienės eilėraštį. Tiek skaitovams, tiek klausytojams buvo malonu girdėti mūsų krašto sakmes, pasakas, turgaus ir smulkiąją tautosaką, J. Šliavo poeziją.

Manau, pateisinom  šūkį „Nudžiugink, nors vieną knygą!“  ir skaitymo virusas pasklido plačiai.

Bibliotekininkė V. Gribienė