Projektas „Dirbsiu saugiai“

Balandžio mėnesį Lietuvoje oficialiai minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Valstybinė darbo inspekcija pakvietė Lietuvos mokyklų 5-6 klasių mokinius dalyvauti projekte „Dirbsiu saugiai“. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su Darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) pagrindais. VDI inspektoriai ir įvairių įmonių atstovai per balandžio mėnesį aplankė apie 100 mokyklų ir papasakojo mokiniams apie saugą ir sveikatą.
Mūsų mokyklos penktokai taip pat dalyvavo šiame projekte. Balandžio 30 dieną sulaukėme svečių: 5 klasei žmogaus saugos pamoką vedė svečias iš Valstybinės darbo inspekcijos. Vyriausiasis inspektorius Kęstutis Jonkus supažindino mokinius su saugaus darbo pagrindais, su dažniausiai kylančiais pavojais darbe, namų, mokymosi aplinkoje ir būdais, kaip jų išvengti. Kartu sulaukėme atstovių iš AB „Lietuvos geležinkeliai“. Svečiai pristatė savo įmonės veiklą, papasakojo, kokie pavojai kyla jų darbuotojams ir kaip jie apsisaugo nuo kylančių rizikų, pademonstravo įmonėje naudojamas darbuotojų apsaugos priemones. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo specialią avalynę, pasimatavo šalmus, respiratorius, ausines. Visi pamokoje dalyvavę mokiniai dovanų gavo atšvaitus.
Balandžio 29 d. penktokai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, atsakė į pateiktus klausimus. Mokiniai atliko ir kūrybinę užduotį: sukūrė eilėraštį apie saugų darbą ir piešė piešinius.

5 kl. auklėtoja Simona Dovidonienė