Šeštokų išvyka į Trakus ir Kernavę

Birželio 15 dieną 6 klasės mokiniai kartu su klasės vadove D. Freibergiene,   vykome į Trakus. Aplankėme Trakų pilį. Trakų salos pilis – gotikinė pilis Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Ši pilis buvo viena iš LDK valdovų rezidencijų. Turėjome galimybę pasivaikščioti po senovinę pilį ir apžiūrėti jos rūstų interjerą bei daugybę įdomių eksponatų,  supažindinome su Trakų miesto, jo pilių bei unikalia Trakų žemės istorija. Kazemato salėse galima apžiūrėjome gausius taikomosios dailės rinkinius – pypkių, laikrodžių, baldų, porceliano, stiklo bei kaulo dirbinių rinkinius. Taip pat čia gausu monetų, medalių, senovinių žemėlapių, medžioklės trofėjų, papuošalų, buities rakandų, riterių šarvų bei ginkluotės, vertingų tapybos darbų. Dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Viduramžių karyba“. Užsiėmimas vyko Trakų Salos pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje įrengtoje edukacinėje klasėje. Susipažinome  su  XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karyba, pagrindinėmis to laikotarpio kariuomenės ginkluote, kovos taktika. Geriausia galimybė pamatyti Trakų pilies lankomą grožį ir didingumą – tai pasiplaukioti laivu aplink Trakų pilį po Galvės ežerą. Mes plaukiojome laivu „Amūras“ . Plaukdami pamatėme  įspūdingą Trakų pilį, Užutrakio dvarą, grafo J. Tiškevičiaus rūmus bei grožėjomės Galvės ežero panorama. Užsukę  į senąją kibininę, paragavome tikrą  nacionalinį karaimų patiekalą – kibinus. Na, o grįždami namo, užsukome į Kernavę. Kernavė – dešiniajame Neries krante įsikūręs nedidelis miestelis, praeityje – vienas pirmųjų Lietuvos valstybės centrų (XIII a.). Miestelis garsus Kernavės piliakalniais, kuriems XIX a. sugalvoti vardai – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo kalnas (arba Mindaugo sosto piliakalnis), Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Grįžome su neišdildomais įspūdžiais ir gera nuotaika. Esame dėkingi  pasiplaukiojimu laivu rėmėjams: I. ir V. Dobrovolskiams, edukacijos ir ekskursijos po Trakų pilį rėmėjams S. ir E. Stanikaičiams.

6 klasės mokiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *