Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas

 Gegužės 3-5 dienomis gimnazijoje devintos klasės mokiniams vyko 3-jų ugdymo dienų trukmės integruotos  praktinio pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kurso veiklos. Teorinius ir praktinius  mokymus vedė Lietuvos šaulių sąjungos specialistai.

Vykstantys kariniai konfliktai rodo, kad svarbu ne tik teorinės žinios, susijusios su išgyvenimo pagrindais, pirmosios pagalbos teikimu, bet svarbu, kad šias žinias mokiniai gebėtų pritaikyti praktiškai.

Mokiniai per mokymus įgijo praktinių apsisaugojimo, išgyvenimo ir gynybinių įgūdžių. Jaunuoliai mokėsi išgyventi lauko sąlygomis – mokėsi statyti palapines, pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, šaudyti į taikinį.  Susipažino su  bendrosios saugos ir pirmosios medicininės pagalbos pagrindais. Trečia diena buvo skirta teorinių žinių pritaikymui praktikoje – mokiniai dalyvavo organizuojamame žygyje.

Gimnazijos mokiniai  džiaugėsi galėdami  dalyvauti šiuose mokymuose:  aktyvioje veikloje, įgyti daug naujų žinių, pademonstruoti savo sugebėjimus iškyloje. Mokinius  papirko šaulių dalykiškumas ir paprastumas. Devintokai džiaugiasi neišdildomais įspūdžiais ir dėkoja  šį praktinį kursą rengusiems  šauliams.

                               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Almonaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *