Pamoka Mūšos tyrelio pelkėje

Šių metų birželio mėnesio pradžioje 6, 7 klasės mokiniai, lydimi Žeimelio gimnazijos geografijos mokytojo Jono Petraičio ir 3g klasės mokinių, dalyvavo pamokoje kitoje aplinkoje. Kadangi mes, 3g klasės mokiniai, mokomės geografijos ir mus domina mūsų krašto aplinka, nusprendėme žemesnių klasių mokiniams pravesti pamoką kitoje aplinkoje. Pasirinkome Mūšos tyrelio pelkę, esančią Joniškio rajone, netoli Žagarės, dėl unikalių šio telmologinio draustinio gamtinių vertybių. Eidami pažintiniu taku, mokiniai susipažino su Mūšos tyrelio pelkės kraštovaizdžiu, augalija bei sužinojo, kaip susiformavo ši pelkė. Taip pat grožėjomės nuo apžvalgos bokšto atsivėrusiais vaizdais, aplankėme Tėvo Stanislovo statytą koplytėlę ir Žagarės regioninio parko gamtos paveldo objektą – Tyrelio akmenį bei 1945–1946 m. buvusią partizanų stovyklavietę. Ši pamoka praplėtė mūsų geografines žinias bei paliko neišdildomų įspūdžių.

3g klasės mokinės Žavinta, Roberta ir Monika B.