Moksleivių tiriamoji – kūrybinė veikla

visi

Lapkričio 25 d. gimnazijos kraštotyros būrelis pristatė mokinių tiriamąją – kūrybinę veiklą, saugant gamtos ir kultūros objektus.
Antrą pamoką į aktų salę buvo pakviesti 5, 6 ir 7 klasių moksleiviai. Kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė kalbėjo apie būrelio veiklą, moksleivių parengtus darbus, dalyvavimą konkursuose. Šį rudenį respublikiniam konkursui „Kelionė po Lietuvą“ buvo sukurti du trumpametražiai filmukai apie Žeimelio Vienybės ąžuolą ir Steigvilių kaimo malūną. 4g. klasės gimnazistas Aleksas Pašuškevičius ne tik parodė savo sukurtą filmuką, bet ir pasakojo apie malūno istoriją ir šiandieninę jo būklę. Kraštotyros būrelio vadovė pademonstravo filmuką apie Vienybės ąžuolą ir padėkojo filmuko montuotojui septintokui Nedui Šimėnui.
Ketvirtos pamokos metu tiriamoji – kūrybinė veikla buvo pristatyta  8, 1g ir 2g klasėms. Netradicinę pažintinę pamoką pradėjo kraštotyros būrelio vadovė Regina Noreikienė. Ji pasakojo apie mūsų krašto kultūros paveldą, saugomus objektus, kraštotyros būrelio veiklą. Sužinojome, kad kraštotyrininku gali būti kiekvienas, nepaisant nei amžiaus, nei profesijos. Pranešimą apie Steigvilių malūną perskaitė 4g klasės gimnazistas Aleksas, jis pasakojimą pagyvino malūno vaizdais ir filmuku. Filmuką apie Žeimelio Vienybės ąžuolą kūrė grupė 2g. klasės moksleivių: Olivija Usonytė, Žavinta Butaitė, Gabrielė Dovidonytė, Kornelija Litvinskaitė, Viktorija Kirjanovaitė, Vaineta Stremilaitė, Monika Zubavičiūtė. Merginos pasidalino mintimis apie filmuko kūrimą.

Kraštotyrininkė Monika Zubavičiūtė, 2g. klasė

Comments are closed.