Moksleivių darbai – Lietuvos šimtmečiui

Šiuolaikinio jaunimo neatsiejama gyvenimo dalis kompiuteris ir mobilusis telefonas. Žurnalistas, kultūros antropologas, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai“ vedėjas Virginijus Savukynas sukūrė internetinę programėlę „Būk detektyvas“.  Mokiniai projekto metu buvo skatinami keliauti, pažinti savo kraštą, fotografuoti,aplankytas vietoves sieti su istorija, kultūra, kurti iššūkius, lankytinų objektų maršrutus ir juos įkelti į platformą bukdetektyvas.lt.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras kartu su Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centru prisidėjo prie neformaliojo vaikų švietimo finansuojamo projekto „Būk detektyvas“ vykdymo. Respublikos mastu projekte dalyvavo 307 mokiniai ir 148 mokytojai. Iš Pakruojo rajono mokyklų buvo suburta 15 mokinių ir 10 mokytojų komanda. Projekto koordinatorė–  suaugusiųjų ir jaunimo centro metodininkė Rima Leimontienė.

Žeimelio gimnazijos 3g kl. mokinė Žavinta Butaitė dviračiu įveikė 70,3 km. Ji aplankė 10 objektų ir sukūrė maršrutą „Dviračiais po Žeimelio apylinkes“ bei iššūkį „Pažink Žeimelį“. Moksleivę konsultavo geografijos mokytojas metodininkas Jonas Petraitis. Olivija Usonytė, 3g kl. mokinė, pėsčiomis nukeliavo 11,7 km. 12 stotelių maršrutą pavadino „Vienybės šimtmečio tiltais: Žeimelis – Akmenėliai – Vileišiai“. Oliviją konsultavo neformaliojo ugdymo kraštotyros mokytoja Regina Noreikienė. Visus metus Žeimelyje buvo vykdomas projektas „Vienybės tiltai šimtmečiui“, Olivijos maršrutas savotiškas šio projekto tęsinys. Iššūkis – su mobilia programėle surasti Leijerio parką.

Lapkričio 7 d. projekto dalyviai buvo pakviesti į Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo centrą pristatyti darbų. Visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o iki švenčių dalyvius žadėjo pasiekti ir dovanėlės. Lapkričio 10 d. „Žiemgalos“ muziejuje vykusio Padėkos renginio metu Žavinta ir Olivija projektą pristatė Žeimelio miestelio bendruomenei ir svečiams. Savo darbus moksleivės skiria artėjančiam Lietuvos šimtmečiui.

Daug maršrutų, iššūkių ir nuotraukų rasite puslapyje www.bukdetektyvas.lt, norėdami keliauti sukurtais maršrutais persisiųskite šią programėlę.

Neformaliojo švietimo kraštotyros mokytoja Regina Noreikienė