Moderniosios architektūros pamoka

DSC00721DSC00720DSC00718Vasario 14 dieną mūsų mokykloje meno pamoką „Modernioji architektūra‘‘ vedė architektas  Gintaras Balčytis, kuris yra Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus narys. Architektas kuria idėjinius projektus, visuomeninės paskirties pastatus, gyvenamuosius namus, už projektus yra pelnęs daug prizinių vietų architektūros konkursuose šalyje ir užsienyje. Šio architekto unikalūs projektai realizuoti Įvairiuose žemynuose. Jis pagal besitęsiantį projektą AKIM (Aukštosios kultūros impulsai mokykloms), finansuojamą Europos Sąjungos, vedė teorinę pamoką 9a, 9b ir kitų klasių mokiniams, besidominantiems architektūra. Pamokos tema – „Moderni architektūra ir jos ištakos”. Architektas supažindino mokinius su pagrindiniais moderniosios architektūros stiliais bei jų progresyviausiais pavyzdžiais, parodė, kad architektūra yra glaudžiai su visuomene susijęs menas, bandė padėti mokiniams suprasti šiuolaikinę architektūrą ir ją vertinti. Menininkas visą teorinę medžiagą pagrindė parinktais įdomiais architektūros pavyzdžiais demonstruodamas skaidres.  Užsiėmimas mokiniams buvo labai įdomus ir naudingas, kadangi jų akiratis praturtėjo žiniomis apie moderniąją architektūrą ir architekto profesiją. Labai džiaugiamės turėdami galimybę dalyvauti AKIM projekte.

Projekto koordinatorė-direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė