Meninio skaitymo konkursas

skaitovai
Puiki tradicija mokykloje vieną sausio mėnesio pamoką skirti raiškiam lietuviškam žodžiui. Tad sausio 25 dieną į Meninio skaitymo konkursą rinkosi 3g ir 2g klasių gimnazistai bei skaitovai iš 5-12 klasių. Dalyvių meninę raišką vertino komisija.
Renginį K. Bradūno eilėraščiu apie poeziją pradėjo lietuvių kalbos mokytoja A. Plakbarzdienė. Ji padrąsino skaitovus, palinkėjo sėkmės ir paskelbė konkurso pradžią. Pirmiausia pasirodė vyresnieji mokiniai: dvyliktokė J. Bėčiūtė sakė Just. Marcinkevičiaus eilėraštį apie Tėvynę, J. Vaičiūnaitės eilėraščio posmais prabilo vienuoliktokė M. Simonaitytė, apie lietuviško identiteto paieškas poeto G. Grajausko eilėraštį pasakė vienuoliktokas J. Kazakevičius. Dešimtai klasei konkurse atstovavo J. Japkinas, devintai- P. Riekumaitė.
Jaunesniųjų klasių grupėje pirmoji ištrauką iš E. Liegutės knygos „Dramblienė“ skaitė aštuntokė D. Lekavičiūtė. Skambiai eilėraščius deklamavo septintokė A. Alksnytė, šeštokai B. Kazakevičiūtė bei B. M. Magee, ilga prozos kūrinio ištrauka konkurse debiutavo penktokas N. Paplauskas.
Komisija vieningai nutarė, kad rajoniniame meninio skaitymo konkurse mokyklai atstovaus ir jos garbę gins aštuntokė D. Lekavičiūtė ir vienuoliktokas J. Kazakevičius. Komisijos atstovai palinkėjo skaitovams sėkmės, įteikė po knygą ir padėkojo visiems renginio dalyviams. Poezijos skambesio, prasmingų žodžių pamoka baigėsi, tikimės, kad ji paskatins dažniau suklusti išgirdus meninį žodį, o gal net ir patiems prabilti eilėmis ar proza. Sėkmės!